Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van-e hátrányom abból, ha a...

Van-e hátrányom abból, ha a jogsit a lejárta után megyek hosszabbítani?

Figyelt kérdés
Augusztus elején jár le a jogosítványom, de a dokim pont szabadságon van. Van-e bármiféle bonyodalom (több illeték, több igazolás szükségessége stb.) abból, ha azután hosszabbítom meg, hogy lejárt az érvényessége, és nem még előtte? Mivel amúgy is csak hébe-hóba szoktam vezetni, az nem baj, hogy addig nem használhatom.
2009. júl. 13. 14:14
1 2
 1/12 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy nincs semmilyen plusz költség. Már csak azért sem, mert ha nem vezetsz autót, akkor nincs is szükség rá. A személyinél sem büntetnek több illetékkel ha később hosszabbítod meg.

Ha nem vezetsz a jogsid lejárta után a meghosszabbításig, akkor nincs baj. A baj akkor van, ha eközben elkap a rendőr.

2009. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmi hátrány nincs belőle. Én is kb fél évvel utána mentem meghosszabbítani.
2009. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. júl. 13. 14:55
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Az azért nem igaz, hogy személyinél nem "büntetnek" több illetékkel. Ha lejárt a személyi igazolványod, és nincs más (kártya jogsi vagy útlevél) okirat, amivel igazolni tudod magad, akkor bizony az ideiglenes személyi illetékét is ki kell fizetned!
2009. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

OFF. julius végén vettem észre h lejárt a személyim április elején.

Nem kellett többet fizetnem akkor ez hogy van?

2009. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Személyinél akkor nem kell többet fizetned, ha van mellette érvényes útleveled vagy jogosítványod. A lényeg, hogy legyen egy érvényes fényképes igazolványod, amivel igazolni tudod magad, amíg nem kapod meg az új személyit. Ha ez nincs, kell fizetni ideiglenes személyiért.
2009. júl. 13. 16:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Épp azért kellett uj személyi, hogy megkaphassam ELSŐ útlevelem.

És jogsim sincs....

2009. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
OFF: Mennyi is ennek a költsége most? (bocsi, nem akartam csak ezért egy újat kiírni)
2009. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A pontos válasz a vezetői igazolvány esetén talán így lenne: Hátrány nem ér közvetlenül. Van viszont egy "de"!

Amennyiben lejárt, akkor feltételezik a jogkövető magatartást, mely szerint addig nem vezethetsz. Ha nem vezetsz, akkor feltételezhetően gyakorlatod veszíted és egy idő elteltével újra kell vizsgázni. Ez természetesen nem egy-két nap, talán félév körül van.


A személyi igazolványról kevesebbet tudok, mert jövőre jár le. Legutóbb megkérdezték, hogy megfelel-e a régi (MN). Miután bólintottam beragasztották a képet, stb. és már mehettem is. Nem volt sor az egész nem volt 3 perc. Erről ma nem lennék meggyőződve :-) .

2009. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Legfeljebb néhány napot fogok csúszni, mert szabadságon van a dokim. Aznap rendel először, amikor lejár az igazolványom.
2009. júl. 18. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!