Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha valaki karambolozik, meg...

Ha valaki karambolozik, meg tudja szüntetni a kötelező biztosítását?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki okoz egy koccanást, betétlapot ad, eggyel rosszabb besorolásba kerűl. Mi van, ha azt mondja,hogy ennyiért nem éri meg neki és eladja az autót. Lehet, hogy miiliós kárt okozott..

A vétlen fél kára ilyenkor hogyan térűl meg?


2009. aug. 5. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha a balesetig az okozó fizette a kötelezőt, akkor a biztosítója megtéríti a kárt a vétlennek, mivel a baleset pillanatában érvényes biztosítása volt. Aztán a többit majd a biztosító leboltolja az okozóval, az nem a vétlen gondja.

Koccanással hogy lehet milliós kárt okozni? Milyen volt a vétlen autó?

2009. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben a károkozó biztosítója fizet. (Persze, ha tiszta a jogalap stb., nem részletezem.) Ha az illetőnek nincs kötelezője, akkor a Mabisz téríti a kárt és utána megpróbálja behajtani az okozón.

A biztosító is próbálkozik ilyennel, ha az okozó visszafizeti a kár összegét, akkor megtarthatja a besorolását. Többnyire nem történik meg, mert nem akarnak esetekben több száz ezer forintot kicsengetni. De pl. egy húszezer forintos kárnál már érdemes...

Megszüntetni pedig egy eladással bármikor, egyébként váltási időszakban simán megteheti. Persze ilyenkor két bónuszpont ugrik. Ha eladja és két évig nem lesz másik autó a nevén, akkor A0-ról indul. Ez akkor sz@r ügy, ha B10 körül jár valaki...

2009. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy valakit be kell iratni a kocsira mint üzembentartó. Akkor az ő nevére kell kötni biztosítást és akkor lehet menni másik biztosítóhoz. Kérdés az hogy a másik illető milyen bónuszba kerülne.
2009. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2002-ben volt balesetem,mindkét autó összetört(én voltam a hibás)az én autómat eladtuk törötten,uttánna nem volt pénzem új autóra és csak 3év múlva lett kocsim, 0-ról indították a biztosításomat,szerencse csak B2-ben voltam.Előtte mindig fizettem a kötelezót,úgyhogy a másik kocsit kifizette a biztosítóm,
2009. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!