Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igaz hogy ha dijnemfizetés...

Igaz hogy ha dijnemfizetés miatt szünik meg a kötelező biztositás, az illető biztositó kiirathatja a forgalomból az autót?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A biztosító kezdeményezheti az okmányirodán keresztül a jármű forgalomból kitiltását. Nem érdemes ezt megvárni, mert utána egyrészt 10900 a visszahelyezés díja + a fedezetlen napokra (nemfizetés és a kivonás közötti időszak) fedezetlenségi díjat fog számlázni a biztosító. És ilyen kitiltás utáni visszahelyezésnél csak ugyanannál a biztosítónál kötheted újra a szerződést.
2012. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igaz..

Miért, Te mit tennél, hogy a fizetni nem akaró fizessen, vagy ne használja a kocsiját más veszélyére? Milyen eszközt látsz elfogadhatónak?

Mert anélkül vesz részt a forgalomban (amíg rajta van a rendszám, addig megteheti, az nem ellenőrizhető, hogy én nem megyek vele), hogy fizetné a biztosítást.

2012. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
És ha már nem köt rá az eladó kötelezőt, mert a kivonás előtt pont megveszik az autót, a fedezetlenségi napokkal mi lesz? azt már nem kell kifizetnie?
2012. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ki kell fizetnie, mert nem semmivel sem tudja bizonyítani, hogy nem használta az autót.

Abszolut érthető az indok:

Amíg egy autón rendszám van, ha lejárt a műszakija, ha nem fizetik a kötelezőt akkor is részt tud venni "észrevétlen" a forgalomban.

Azért lehet kivétel talán: ha bizonyítja és igazolja, hogy egy balesetet követően 5-6 hónapig állt egy szervizben javításra várva.

2012. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

És kinek kell megfizetnie? mert a MABISZ oldalán ez áll:


"A fedezetlenségi díj összegét az a biztosító állapítja meg és szedi be, ahol az üzembentartó szerződéskötés céljából megjelent, ezzel kapcsolatban a MABISZ -nak semmiféle teendője nincs.


Az üzembentartó a fedezetlenségi díjat az esedékes biztosítási díjrészlettel együtt egy összegben, 30 napon belül köteles megfizetni."


Ahogy írtam az eladó nyilván már nem köt rá köt. biztosítást, tehát nem lesz kapcsolatba innentől kezdve biztosítóval akinek elvileg ki kell(ene) fizetnie ..

2012. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
[link] Ezt olvassátok el,érdemes!Egy kiskapu amit ha nagyon nagy az összeg amit a mabisz-nak kell fizetni,ki lehet nyitni.
2012. okt. 31. 16:52
 7/10 A kérdező kommentje:
És a bitositónak nincs ojan jogköre hogy kiirassa forgalomból az autót.Ezt onnan tudom hogy megkérdeztem.Ezt csak a tulajdonos teheti meg.
2012. okt. 31. 16:56
 8/10 anonim válasza:
100%

Nekem nem jó a link!!

Mi esetünkben egyébként pont erre hivatkozva küldte az önkormányzat a levelet miután autónkon 4! hónapja nem volt kötelező: "a kötelező gj. fel. bizt-ról szóló 2009. évi LXII. törvény 48 § (1) bekezdés szerint a kötvénynyilvántartó szerv negyedévenként köteles a járműnyilvátartás a kötvénynyilvántartás összevetésével ellenőrizni a bizt. szerződések érvényességét és összeállítani az érvényes szerződéssel nem rendelkező üzembentartók adatainak listáját és az eljárás folytatása érdekében az ü. tartók lakhelye szerint illetékes jegyzőnek továbbítani. A kötvénynyilvántartó szerv értesítése alapján megállapítottam hogy a XY rendszámű gépjárműre nincs érvényes gjmű fel. bizt. szerződés regisztrálva, ezért a a vonatkozó és az alábbiakban részletezett jogszabályok alapján a járművet ideiglenesen kivonom a forgalomból"

2012. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ezt csak a tulajdonos teheti meg."

Ez igen érdekes megállapítás (információ).

Akkor csak a feltételezés szintjén gondolj utána!

Senkinek, még az atyaúristennek sincs joga, kizárólag a tulajdonosnak kiíratni?

Csinálhat bármit a tulajdonos, nem fizet biztosítást, nem fizeti a gépjárműadót, gyűjtheti a büntetéseket és senkinek sincs joga rajta kívül kitiltani (ez a kényszerkivonás) a forgalomból?

Ez így van szerinted?? És akkor jól is van, ha így van?

2012. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
logikus amit irtok a kivonásról ,én is meglepődtem azon amit mondott a hölgy ,de tény hogy nincs kivonva ideiglenesen sem a forgalomból.Nem kizárt hogy ők csúsztak el valahol.Ez nekem jó.
2012. nov. 3. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!