Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót és üzembentar...

Vettem egy autót és üzembentartóival iratom át. Hogyan működik ilyenkor az önkormányzaton az illetékfizetés?

Figyelt kérdés
Mamám lesz az üzembentartó. Olvastam az üzembentartói szerződésről, hogy ilyen esetben az illeték 25-50%-a a költség. De nem értem, hogy ez még pluszban rájön a vagyonszerzési illetékre, vagy csak ezt a csökkentett értéket kell kifizetnem az átíráskor, plusz az új forgalmit és törzskönyvet.

2012. nov. 6. 00:06
 1/1 horex ***** válasza:

Ha rosszul kötitek a szerződést akkor van vagyonszerzési, bár akkor is baromság, mert az üzembetartó nem szerez vagyon, nem adhatja el az autót


Szoval

Úgynevezett "Visszterhes szerződés"-t kell kötni, nyomtatványon bejelölni/aláhúzni, nyomtatvány az okmányirodán kapható

Ugyanakkor irásbeli szerződést is kell kötni, meghatározva hogy pl.egyszeri 5000Ft-ért adja át az autót használatra, az üzembetartónak


Ügyelj, mert csak két hétig érvényes ez a szerződés

és még azt is meg kell benne jelölni, hány óra hány perckor adta át a tulaj az üzembetartónak az autót


A valós átirási költségnek 25%-a a bejegyzés illetéke, meg mintha még valami pár ezer lenne/nem emlékszem már pontosan erre/

2012. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!