Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kiválasztottam az autót, amit...

Flengyel kérdése:

Kiválasztottam az autót, amit meg szeretnék venni. Mikor kell rá biztosítást kötnöm?

Figyelt kérdés
Az adásvételi megírása előtt, vagy az átíratáskor?
2012. dec. 17. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az átíráskor. Amíg nincs meg a kocsi addig ne fizess rá kötelezőt.
2012. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mi van az adásvételi és az átírás közötti idővel,mi van ha esetleg probléma lesz?
2012. dec. 17. 13:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Mihelyst megvetted, azonnal! Az adás-vételivel már meg tudod kötni bárhol.
2012. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az adás-vételi megkötése után azonnal. Ott helyben leülsz az eladónál a net elé, és megkötöd. Pár perc alatt megvan.
2012. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg rögtön az adásvételi után. Ha pl. a hazaúton kárt okozol, akkor ki fizeti a kárt, ha nincs biztosításod?

Az átírásra már megkötött biztosítással és eredetvizsgával kell menni.

Ha kereskedőtől akarod venni, akkor ott köthetsz biztosítást is, és akkor tényleg a vétel pillanatától él.

2012. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


1-es nem tudom, vett-e már kocsit, de nem igazán van képben:


"Az átíráskor.": A okmányirodában hogy kötsz biztosítást? Oda már a kötvénnyel kell menni.


"Amíg nincs meg a kocsi addig ne fizess rá kötelezőt.": Akármikor kötöd a kötelezőt (persze az előírt határidőn belül), mindenképpen visszamenőleg a vásárlás napjától lesz érvényes, és attól a naptól számolják a díjat is.

2012. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!