Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mekkora bírságra számítsak?...

Mekkora bírságra számítsak? Hogyan tudom elkerülni?

Figyelt kérdés
A problémám a következő lenne: 2012 áprilisában ideiglenesen kivontam a forgalomból a személyautómat ezt követően szüneteltettem a kötelező biztosítást, szeptemberben az autó még mindig nem készült el viszont elmulasztottam meghosszabbítani az ideglenes kivonást, az autó hónapokig forgalomba volt helyezve érvényes biztosítás nélkül. Számíthatok-e ezért bírságra a biztosító részéről? Amennyiben igen hogy lehet ezt kivédeni?

2013. febr. 8. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem bírságra, hanem a nem biztosított napok megfizetésére számíthatsz, ami elég sok.

[link]

De kérdezd meg a biztosítód. Szerintem nem tudod megúszni, mert forgalomba volt állítva az autód, a biztosító pedig nem mérlegel, hogy használtad-e, vagy sem.

2013. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem itt meg lehetne próbálni sok kiskaput. Felmondani a biztosítást és máshol újrakötni. Újra kivonni a forgalomból az autót és akkor folytatni a biztosítást. Ha ezek nem válnak be, akkor családon belül átpapírozni (12000 Ft). Nincs tapasztalatom, hogy melyik járható, de nekem ezek ugrottak be.
2013. febr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Felmondani a biztosítást és máshol újrakötni. "


Ez nem működik, mert ha egy biztosítás díjnemfizetés miatt szűnt meg, azt kötelező ott újrakötni, ahol megszűnt.


A legjobb megoldás, ha más üzembentartót jegyeztetsz be, mert ilyenkor a te biztosításod megszűnik, amint elküldöd a biztosítónak az üzembentartói szerződést és a forgalmi másolatát, az új üzembentartó meg köthet magának egy biztosítást. Ezzel kikerülheted a fedezetlenségi díj megfizetését.

2013. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam olyat, hogy megszűnt a biztosítás! Szünetel, az nem ugyanaz! Utolsó olvass figyelmesebben, ne a másik válaszolót hurrogd le!
2013. febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!