Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű átirásnál mennire...

Gépjármű átirásnál mennire figyelik a gépjárműre előzőleg felhalmozott tartozásokat?

Figyelt kérdés
Szeretnék megvenni egy autót, ami jelenleg ideiglenesen ki van vonva a forgalomből.Autó papirjai rendben vannak, törzskönyv van..de a tulaj felhalmozott rajta egy kevés kötelező biztosítás tartozást, és valamennyi mabisz díjat, és van rajta egy be nem fizetett hatósági büntetés.a kérdésem lényege az lenne h ha én ezt az autót megveszem, megirjuk az adásvételi szerződést, akkor át tudom egyáltalán iratni a nevemre, és visszaállitani forgalomba?

2013. márc. 5. 21:53
 1/8 anonim válasza:
ha jól tudom, csak akkor ha a tartozások rendezve vannak... az már megegyezés kérdése, hogy te fizeted vagy az eladó
2013. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amiket itt felsoroltál, azok az előző tulaj tartozásai, neked semmi közöd hozzá!

Az ideiglenes kivonást a forgalmiba jegyzik be, átíráskor cserélik a forgalmit, és automatikusan visszakerül forgalomba a jármű!

A bírságot se "öröklöd" tőle, azt is neki kell intéznie!

2013. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán átírják, nem foglalkoznak az előző tulaj sarával.
2013. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Aki ezeket a kötelezettségeit sem tudta teljesíteni,

annak milyen lehet az autója?!


Biztos, hogy egy romhalmaz, ami minden pénzedet elviszi majd!


Felejtős a dolog!!!

2013. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kocsira van terhelve, akkor meg ne vedd amíg az eladó nem tisztázta ki. Ha netán át is írnák akkor is elvehetik utána. A haver így járt. Üzemben tartóira vette és elvitték tőle.
2013. márc. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"haver így járt. Üzembentartóira vette és elvitték tőle"


Ezzel kár ijesztgetned, a haverod sose volt a tulajdonosa ezért vették el tőle! Megspórolt az átírással 50 ezret, de bukta a kocsit! No ki volt a buta?

2013. márc. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Itt egy teljesen rendben lévő autorol van szó, 1éve áll, garázsban..lakáshitel miatt nemtudták már aztis fizetni...de egyébként autószerelőként dolgozom, átnéztem az autót :) És köszönöm a gyors válaszokat :)
2013. márc. 6. 07:51
 8/8 anonim válasza:
Azért az okmány iroda,.... rendszám bemond és ezek bizony meg fogják mondani amire kíváncsi vagy!
2013. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!