Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Muszáj biztosítót váltanom év...

Muszáj biztosítót váltanom év közben, hogyan lehet?

Figyelt kérdés

Kötöttem a Genertelnél egy biztosítást évi 70 ezerre, és mondvacsinált okokkal 170 ezerre emelték fel. Ezt biztosan nem vagyok hajlandó kifizetni. Viszont úgy látom, valamiért a jogrend kényszeríti az autóst egy év rabságra.


Kell lennie megoldásnak! Mit lehet tenni?



2013. márc. 6. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És ha nem titok, mi az a mondvacsinált ok?
2013. márc. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Év közben sehogy sem lehet, max úgy hogy bejegyeztetsz egy üzembentartót.

Vagy kivonatod a járművet forgalomból fél évre 3000-ért, mert addig semmilyen biztosítást, adót nem kell fizetni!


Ezért kell a netes szerződéskötéskor mindig az igazat beírni, akkor nem ér utólag meglepetés!

Pl. ha beírod, hogy B10-ben vagy és valójában csak A00-ban, az is kiderül 2 nap alatt...

2013. márc. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondvacsinált ok. Érdekesen hangzik, de ne menjünk bele.

"Viszont úgy látom, valamiért a jogrend kényszeríti az autóst egy év rabságra"

Igen, kényszeríti, mert különben teljességgel lehetetlen lenne nyilvántartani, hogy kinek van biztosítása és kinek nincs, aztán a mostaninál is több biztosítás nélküli autó rohangálna az utakon "hátdehát most megyek megkötni a biztosítóho" jeligével.

Vannak megoldások: ideiglenesen kivonod a forgalomból vagy bejegyeztetsz egy üzembentartót. Az előbbi esetben 6 hónapig nem kell fizetned semmit az autó után, az utóbbinál pedig a biztosítási szerződésed véget ér, újat lehet kötni az üzembentartó nevére.

2013. márc. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Mondvacsinált okokból ekkorát nem emel semelyik biztosító. Ez biztos. Valami oka van, amiért nem biztos, hogy a biztosító a hunyó.
2013. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
S így lehet hogy bármelyik másik biztosító is ennyit fog kérni,pl ha biztosítatlan időszakod volt azt a többi biztosító tudni fogja
2013. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hű de sok itt a nagyokos. Segítséget kértem, nem számonkérést. Nem vagytok ti senkik, hogy észt osszatok.


A00 volt bejelölve. Előző biztosító rubrikában nem volt választható, hogy új belépő a webes felületen így az előző biztosító nevéhez írtam be, hogy "nem volt még".


De ha a nagyokosok rákerestek volna, megtalálták volna ezt:


[link]


[link]


Az üzembentartói fog megtörténni valószínüleg.

2013. márc. 6. 16:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Az előzmény biztosítő meg sem jelent volna, ha a kellő helyen bejelölöd, hogy most vásároltad az autót (vagy a megfelelő szöveget). A sok "nagyokos" arra akar rámutatni, hogy valamit bizony neked is el kellet baltáznod, hogy ilyen helyzetbe kerültél!
2013. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És szerinted az volt a kérdés, hogy "szerintetek én elbaltáztam valamit?" Vagy az, hogy hogyan lehet biztosítót váltani? Egyszerű kérdés, segítség nincs!
2013. márc. 7. 11:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de ha nem a biztositóra fogod "mondvacsinált okkal",hanem bevallod, hogy hibáztál, akkor sokkal normálisabb válaszokat kaptál volna. Egyébként az üzembentartói nem rossz ötlet.
2013. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kb. az egyetlen értelmes megoldás az üzembentartói. Biztosítót váltani nem lehet csak azért, mert te azt akarod! Abból, amit írtál, egyáltalán nem derül ki, hogy a biztosító hibázott-e és beleköthetsz-e jogilag. Amit tehetsz, hogy máskor jobban odafigyelsz szerződés kötéskor!
2013. márc. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!