Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerülne az átírás?

Mennyibe kerülne az átírás?

Figyelt kérdés
A párom ajándékként nekem adná az autóját, ami így az én nevemre kerülne, viszont ő lenne az üzembentartó. A kalkulátor szerint 63.800, - lenne az átírási költség, de ebből 33.300, - a vagyonszerzési illeték. Ezt ilyen esetben is meg kell fizetni? Hiszen nem szerzünk vagyont, marad a családban az, ami eddig is volt, csak más nevére kerül át.
2013. ápr. 15. 18:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Jajj, rosszul írtam. Ez volt az első felállás. A lányunk nevére kerülne az autó. Ő még kiskorú. Köszönöm a segítséget.
2013. ápr. 15. 19:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Az eredetiség vizsgálat legalább 18000, a törzskönyv és a forgalmi 12000 (ez eddig 30000), a szerzési illeték pedig nem 33000 lesz, hanem a duplája ha ingyenes átruházás (ajándékozás) történik. Ilyenkor annyi a különbség, hogy ha egyszerre történik az átírás és az üzembentartói bejegyzése, akkor megosztják az illetéket 25:75 arányban.


Szóval a "párod" arra készül, hogy kiadjon egy halom pénzt és közben szinte semmi se változik (továbbra is őt terheli minden fizetnivaló). Inkább kérd meg, hogy vigyen el egy wellness hétvégére!

2013. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, kérlek javíts ki, ha rosszul, hogy ha egyenesági leszármazottnak ajándékoz, abban az esetben mentesül az ajándékozási illeték alól. Nem így van?
2013. ápr. 16. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!