Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kis koccanás, pár karc, no...

Minava kérdése:

Kis koccanás, pár karc, no rendőr. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap történt velem egy kis koccanás...egy autó hirtelen megállt előttem,épphogy nem mentem neki de énis megtudtam állni.Majd elindult(én is),és ujbol lesatuzott,nem tudom miért,de akkor már olyan közel voltam hogy belekoccantam.Félreálltunk kiszálltunk.Ugy nézett rám mintha egy utolsó parazst lennék hogy nem nézek az orrom elé stb...és hogy mekkora tragédia összetört a kocsija...

Néztem az enyémnek smemi baja,az övéhez odamantem és letöröltem,maradt kb 3-4 db hajszálvékony kisujjnyi hosszú karc..Mondtam neki hogy adok egy ötöst aztán menjünk a dolgunkra.Közölte hogy áá az nem elég,de ő most nem ér rá iszonyuan siet a gyerekért az ovodába..látja én is gyerekekkel vagyok biztos én sem érek rá.Mondom én ráérek akkor hivjunk rendőrt majd ő megmondja mi a teendő.De a hölgy közölte hogy nem ér rá..siet a szerelőhöz,felirta a rendszámom neven telszámom,és közölte hogy majd megnézeti otthon a férjével és hiv telefonon hogy mi legyen.Mire nyelni tudtam volna egyet el is hajtott.


Most ilyenkor mihez kezdjek?Se egy fotó a kárról,se egy jegyzőkönyv vagy valami...Ugy érzem én ovltma a hibás mert nem tartottam a követési távolságot..de közben kérdezem magamtol ugyan mért dönt ugy fél méter messziről egy zebra előtt hogy lesatuzik,amikor sehol senki?

Midnegy..ő egyedül volt..nekem 2 felnőtt tanum van rá hogy mi történt,és hogy kértem hivjunk rendőrt de ő sietett.

Most mihez kezdjek ha elkezd hivogatni,hogy x ennyit meg x annyit fizessek vagy bármi?Mivel bizonyitjuk hogy miylen és mekkora kár történt?És hogy ki a felelős?



#koccanás #nincs rendőr #nincs jegyzőkönyv
2013. ápr. 27. 12:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

jah, a kérdés utolsó 3 kérdését már nem olvastam el, sorry :-)

De akkor is fenntartom azt, amit mondtam. Amit én követtem el, azt én követtem el. Nem tudod rámverni a többi sérülést, mert nem hagyom. Csupán azt nyilatkozom, hogy az a 3 karcot én csináltam. Ha ebből ügyet akar, legyen, de csak a 3 karcolás erejéig vállalom a kárt, vagy 5 ezer forintig.


Jah, az utolsó 3 mondatba van a kérdés lényege, szóval szorry a többiektől is :-)

Ha kapzsi, és többet akar, akkor zéró, mintahogy már többen előttem is leirták.

De ha csak az 5 ezer forintot kérné el, azt később is odaadom.

Tényleg nem értettem meg a kérdést az előbb, kicsit fáradt vagyok ..

2013. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!