Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit szólnak hozzá a rendőrök...

Mit szólnak hozzá a rendőrök ha T-s jogosítvánnyal segédmotort vezetek?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam meg a jogosítványomat, nem tudom hogy ha megállítanak akkor mit szólnak hozzá.

#autó #motor #kismotort #t-s jogosítvány
2013. ápr. 28. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Segédmotor bevan jelölve a jogsidon?
2013. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincsen, ezért kérdezem ha lenne benne M betű teljes nyugodtsággal mennék..
2013. ápr. 28. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:

T kategóriával vezethető járművek:

- mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsi

- lassú jármű és pótkocsi

- kerti traktor

- és lehet állati erővel vont járművet hajtani.

2013. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztába vagyok hogy elméletileg nem lehet, azonban azt nem tudom hogy a rendőr azt mondja-e hogy " ejnye, bejnye " vagy keményen megbírságol/pontokat ad...
2013. ápr. 28. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:

A segédmotoros kerékpár vezetése engedélyhez kötött.

Vezethető B-, M- és TR kategóriájú engedéllyel.


A hatályban lévő, 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet alapján

- ha az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító kategóriával: 35000 Ft helyszíni, illetve 70000 Ft szabálysértési pénzbírság szabható ki.


Engedély nélküli vezetés (közúti forgalomban gépi meghajtású jármű vezetése más kategóriába tartozó engedéllyel, illetve a jármű vezetésének átengedése engedéllyel nem rendelkező részére) [SzR. 47. § (1) bek.] 5 büntetőponttal sújtható. (Elévülési idő 3 év.)


Ne várd, hogy valaki biztosan meg tudja jósolni, hogy rajtakapnak-e, eltekintenek-e a büntetéstől stb!

2013. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A verzió:

Azt mondja, hogy ejnye bejnyem esetleg vicces kedvében van és leereszti a kereked, hogy told haza...


B verzió (és hivatalos eljárás):

Elveszi helyben a jogosítványodat, leszállít a járműről és kötelez arra, hogy elszállíttasd a járművedet (hívj valakit akinek van rá jogsija, hozzatok trélert, stb...).

A jogosítványt ilyen esetben általában egy 3-6 hónapig vissza sem kapod... + pénzbüntetés természetesen.


Csak a rendőr jóindulatán múlik, hogy A vagy B verzió él.

2013. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmit. Megbüntetnek. Az kizárt, hogy évekig elnézik.


Hogy miért a szigor? nem azért mert a rendőr született gonosz...nem...Hanem elüt valami jármű, és jön a vizsgálat. Kiderül, hogy nem is lett volna szabad közlekedned, mert nincs jogsid. Te, ha éltben maradsz, természetesen azzal érvelsz, hogy már igazoltatott több járőr is, de nem szóltak. Sőt, meg is nevezed őket.


Na ez az, ami nem hiányzik senkinek. Arról nem is beszélve, hogy a balesetet okozó, hogy mentse magát, pont a jogsi hiányára fog hivatkozni.


Lehet próbálkozni, de stressz az egész.

2013. ápr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2015-2016-os rendeletmódosítás szerint vezethetsz T-s jogosítvánnyal segédmotoros kerékpárt (annak ellenére is, hogy nem jegyzik be az okmányirodába). Ha bemész T-s jogosítvánnyal egy autósiskolába segédmotoros kerékpárra jogosítványt tenni, kinevetnek és azt mondják, hogy már van.
2018. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!