Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót, és az...

Vettem egy autót, és az átírással vannak problémáim? Lent a többi.

Figyelt kérdés
Az előző tulaj akitől vettem nem íratta át, tehát a törzskönyvön nem szerepel a neve. adás-vételim minden megvan...de : a régi tulaj neve van a törzskönyvön, aki beadta egy autókereskedésbe, aztán onnan került az autó ahhoz az illetőhöz akitől én megvettem.Tehát egy régi tulaj van a törzskönyvön, így át fogom tudni íratni a nevemre az autót?

#átírástörzskönyv
2013. máj. 9. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem íratta át az előző, akkor a forgalmiban sem az ő neve szerepel tulajdonosként! Csak az jogosult az eladásra, akinek a neve a törzskönyvön szerepel!


Sose vegyél semmit az ilyen "üzembentartóis" kis mocskoktól!

2013. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ... Tehát nem a bejegyzett tulajdonostól vettél járművet, ez eddig nem gond, megesik mindenkivel. :P


Ami fontos: meg kellett, hogy kapjad az autó dokumentumait (mint rendesen: törzskönyv, forgalmi), az adásvételit a papírokban szereplő ember és a másik figura között és egy adásvételit a másik figura és közted.

Ezekkel át tudod íratni, ha ezekből bármi hiányzik, akkor nem - szóval írd le, hogy pontosan mik vannak nálad, miket kaptál meg.

2013. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkaptam a forgalmit, a törzskönyvet, van adásvételim az eladó-és köztem, és van még egy az autókereskedés-és akitől vettem adásvételi...........hú de fura ez leírva. de olyanom nincs hogy aki a törzskönyvön szerepel- és az autókereskedés-adásvételi....ezért aggódom! és akkor mi lesz?eredetvizsga megvan, akkor ki vonják a forgalomból vagy mi?
2013. máj. 9. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Megnézed az adásvételiket: a lényeg, hogy láncot alkossanak, tehát "a" és "b" között, aztán "b" és "c", aztán z"c" és "d"... Nem lehet hiányzó láncszem.


Elviszed a sok papírral eredetvizsgára, aztán a sok papírral + az eredetvizsga határozatával + a nevedre szóló biztosítással bemész átíratni.

2013. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így el sem végzik az eredetiségvizsgálatot! Megnézi a törzskönyvet és ha nem az írta az adásvételit, már mehetsz is!
2013. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!