Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Visszakaphatom a pénzem?

Visszakaphatom a pénzem?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön vásároltam egy személygépjárművet. Azóta sajnos kiderült, hogy nem a legjobb vétel volt. Sorra jöttek elő a kisebb-nagyobb hibák. Most szerelőnél van az autó, ahol keresik, hogy mi baja lehet, valamint olyan fejmosást kaptam a szerelőtől, mint amilyet még sosem (hogy, hogy tudtam ilyen autót venni?).

Visszakaphatom valahogy a vételárat, vagy ez csak az eladó jóindulatától függ?

Az eladó magánszemély!

A dolgot még nehezíti, hogy ő eladás előtt átnézette az autót a Wallis-nál, erről papírja is van! Ilyen esetben lehet rejtett hibára hivatkozni? Valószínű, hogy nem kopó alkatrész problémáról van szó. Az autó még nincs a nevemen!



#garancia #használt autó #vételár visszaszerzés
2013. máj. 23. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az eladó el akarta adni, ez sikerült - nem látom miért adná vissza a pénzt és venné vissza a kocsit. Szóval jóindulat ide vagy oda, nem kötelezi őt semmi arra, hogy bármit is visszacsináljon.


Mégis, milyen hibák jöttek elő, amiket nem lehetett előre látni?

Illetve nálad van az a Wallis-os papír? Azon mi szerepel?

2013. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az autó teljesítménye a hazafelé vezető úton folyamatosan vagy hirtelen romlott (nem tudom pontosan, mert egyenletes tempóban mentem). Magasabb fordulatszámon, letiltott a motor, amit ha egy előzésnél csinál meg, könnyen lehet, hogy telibe vernek szemből, és akkor ott is maradok. Olaj alig volt az autóban, de ez az én hibám, de úgy is első dolgom lett volna cserélni, ha nem kell szerelőhöz vinni.

A Wallis-os papír igazából csak egy szervizszámla, amin rajta van, hogy akkor, mit cseréltek az autón (karterszűrő és csöveinek cseréje, valamint valamilyen "szelep")

2013. máj. 23. 17:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Hibás teljesítésre hivatkozva visszakérheted a vételárat. Ha nem adja, perelheted, de neked kell bizonyítani, hogy a rejtett hiba már fennállt a vásárlás előtt.
2013. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én viszont úgy tudom, hogy 6 hónapon belül, az eladónak (amennyiben magányszemélyről van szó) kell bizonyítani, hogy én voltam a hibás.
2013. máj. 23. 18:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen kocsiról lenne szó?
2013. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
E46 325i
2013. máj. 23. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk így 2 éve. Mikor hazahoztuk, akkor derült ki, hogy egy nagy rakás szar. Felhívtuk a tulajt, hogy azonnal visszavisszük, de közölte, hogy már leadta a papírt az önkormányzatnál, és nem veszi vissza.

A szerződésbe beleírta, hogy "megtekintett, kipróbált állapotban", így perelni sem tudtuk volna...

Megszívtuk. Sok pénzből megcsináltattuk, azóta is a mienk...

Szóval szerintem nincs sok esélyed, mert valószínűleg azért adta el, mert ő is tudta, hogy szar. Akkor miért venné vissza?

2013. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: teljesen mindegy, mit ír az adásvételibe, az nem írja felül a törvényt. A törvény pedig az, hogy jótállással tartozik és ha a rejtett hiba fennállt már eladás előtt, akkor kártalanítás illeti meg a vevőt (visszaveszi vagy fizeti a javítást).
2013. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha szerepel az adásvételiben olyan rész, hogy az eladó tájékoztatta a vevőt az autó általa ismer hibáiról, és ezt a vevő tudomásul vette, vagy még ha van olyan rész is, hogy a vevő átvizsgálta, átvizsgáltatta az általa megvásárolni kívánt autót, és az általa látottak ismeretében vette meg a járművet, akkor nehezebb elintézni a dolgot.


Ha semmi ilyesmi nincs a szerződésben, akkor ki kell vizsgáltatni a helyzetet. Megeshet, hogy már fennállt a hiba korábban is, ekkor vagy tudott róla az eladó (csak nem árulta el), vagy nem tudott a hibákról (ez is sanszos). Előfordulhat az az eset is, hogy bármilyen nagy balszerencse, hogy a vevőnél jön elő először egy hiba, pont azután, hogy megvette (nyilvánvalóan nem több hiba egyszerre, mert erre kevés az esély).


Ha átnézette az autót és ő is ez alapján ítélte meg az autó műszaki állapotát (lehet, hogy műszaki antitalentum), és a többi hiba sem tűnt fel neki, akkor az állapotfelmérést végző céget is meg kell keresni az ügyben, az adásvételi szerződéssel (mert egyébként megtagadhatják az információk kiadását).


A fentieket általánosságban írtam. Használt autóknál előfordulnak kisebb nagyobb hibák, tökéletes használt autó nincs, de a hibákról az eladó köteles tájékoztatni a vevőt.


A szerelő (akinél most van az autó) nem lehet, hogy túldramatizálja a dolgot? Mert ez is előfordulhat.


Pontosabban mit a hibái?

2013. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kis plusz információ az autójogásztól:

[link]


Egy másik hasznos link:

[link]


Ha magánszemély volt az eladó, akkor ő ezek szerint nem köteles szavatosságot vállalni (a kereskedő sem garanciát, vagy jótállást vállal kötelezően az eladással, hanem szavatosságot), az általa használtan eladott autóra.

A szavatosság pontosan azt jelenti, amit itt mások is írtak: az eladás előtt már meglévő, de a vevő tudomásán kívüli hibáknak a kezelésével kapcsolatos.

A garancia és a jótállás más fogalmak: opcionálisan vállalhatja a kereskedő, ilyen például a w...auto garancia, vagy egyes márkakereskedők által, a használt márkaazonos járművekre vállalt, feltételekhez szabott jótállás.


Én azért odafigyelnék arra a szerelőre is, aki utólag átnézi az autót.

2013. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!