Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közúti balesetet okoztam,...

Csillag25 kérdése:

Közúti balesetet okoztam, ezután hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közúti balesetet okoztam, egyértelműen az én hibám. Rendőrt hívtunk, de azt mondták, hogy rosszabbul járunk, ha ők intézkednek, így segítettek nekünk kitölteni a baleseti bejelentő lapot. Az autó, amiben kárt okoztam céges autó, az amivel én közlekedtem pedig édesapám nevén van, 10-es bónuszban. Casco egyik autón sincs.

Hogyan működik a kárfizetés, és kinek kell a biztosítóhoz mennie? Az én káromat én fizetem, vagy pedig a biztosító ebben is segít? Abszolút zöld fülű vagyok ehhez, kérlek írjátok meg a folyamatot, valamint a várható költségeket!


Köszönöm szépen!


2013. jún. 2. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az apukád autójában okozott kár a ti magánügyetek, elrendezitek apukáddal, ahogy tudjátok.

A károsult autós pedig saját maga intézi a kártérítését, neked semmit nem kell csinálni. Ő vagy elmegy egy olyan szerelőhöz, akinek van biztosítóval kárrendezésre szerződése (a lebonyolítást az ő szerződése szabályozza) vagy szemlézteti az autót a biztosítójával, és a biztosítóval történt megállapodás szerint jár el (vagy kp-ben fizet neki a biztosító vagy számla ellenében a javítást). Apukádat, mint tulajdonost a saját felelősségbiztosítója értesíteni fogja arról, mekkora a kárösszeg és valószínűleg felajánlja, hogy az általa kifizetett kártérítés megfizetése esetén nem sorolja vissza a bónuszát. Ezt az ajánlatot még kis összegű kár esetén sem szabad elfogadni, mert a károsultnak lehetősége van arra, hogy később felfedezett (vagy - most rosszindulatú vagyok - okozott) kárt erre a káreseményre terheltessen, és akkor megint fizetnetek kell. A biztosító értesítőjében különben ez a figyelemfelhívás szerepel is! Apukád cascoját két fokkal vissza fogják minősíteni.

2013. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A te ( apukád ) biztosítója kifizeti a másik autóban keletkezett kárt. Te majd a ti károtokat. Elküldöd as kárbejelentőt a biztosítódnak, a többit ők intézik. Apukád B10-es csökken B8-ra. Ennyi..
2013. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, a szemléztetés vonatkozásában pontosítok: a károsult fordulhat az apukád biztosítójához vagy a saját biztosítójához. Ha a kettő nem azonos, a saját biztosítója nem ingyen fogja intézni, tehát neki olcsóbb, ha az apukád biztosítójához megy. De neked akkor sincs teendőd, ill. annyi, hogy megjavíttatod apud autóját.
2013. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát azon kívül, hogy apum autóját megjavíttatom, más költségre nem kell számolnom? Ha 10-ből 8-ra esik vissza, az körülbelül a 3 havi kgfb csekket mekkora összeggel növeli? Az autó, amit megtörten egy Jetta volt, a mienk pedig egy Toledo. 6300.-Forintot fizetünk rá 3 havonta.
2013. jún. 2. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:

"neked semmit nem kell csinálni."


Ezt azért nem mondanám.

Nekünk decemberben belénk jött egy nő, aki nézett de nem látott.

3 hónapig nem történt semmi, lezárták az ügyet azzal, hogy a nő nem nyilatkozott arról, hogy elismeri a felelősségét, hiába voltak kint a rendőrök és hiába ismerte el a kárbejelentő alján is a teljes felelősségét.


Végül (nem szép de bevallom) némi fenyegetés hatására volt hajlandó bemenni a biztosítóhoz, és megtenni a nyilatkozatot. Így végül május elejére elkészült az autónk, amit így majdnem fél évig nem tudunk használni...

2013. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kb ezután 7500-8000 forint lesz három havi


amúgy utolsó, nem kell szégyellni, nagyon jól tetted :)

2013. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!