Benzin probléma?

Figyelt kérdés

Mitől van az hogy a motoromban ha sokáig (3 hónap) hagyom benne a benzit a tankjában akkor megzöldül, megromlik. Sajnos a karbiba is a réz dolgok zöldek lesznek (trutymósak). A benzinszűrő pedig el is tűnik tehát a réz elporlik. Gondoltam olyanra is hogy a benzin megkezdi a rezet, mert a réz oxidja,patinája pont zöld és emiatt lesz zöld. A kitisztítom meg minden, akkor üzemképes még a moci zöld benyával is de az égésképe is zöld

Azt nem tudom is itt várok tapasztalatokat hogy a szűrőnél ha félig van pl a tank akkor a fél szűrőt rohassza el ameddig ér, vagy pl: a szűrű feléig van a tankba és csak a felénél porlad el is ugy mintha a benzint tetején úszna pl kis víz és csak vékony csíkba porlasztja el a rezet a szűrőnél középütt(mintha a kismennyiségű víz enné meg a szűrőt)


Én arra lennék kiváncsi főleg hogy miért okozza ezt a benzin, mert azt tudom hogy megromlik de annak oka is van és főleg ez érdekel.

Ez több motornál is gondot okoz, nekem babettában csinálja, kipróbáltam másik útángyártóttal (szűrőt) és gyári szűrőjével de azokkal is meg volt ez a gond.

Ha jól tudom ilyen szűrő van a 350 jawakban is



2013. júl. 4. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt egy adalékkal érik el. A benzin enélkül nem "romlana" meg. Ennek a célja az, hogy ne lehessen sokáig tárolni a benzint (ne vásárolj fel nagy mennyiséget, amin drágulás után kereshetnél).
2013. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

etanol van benne, asszem 4,5 százalék a megengedett.. nos az ad neki...

a tiszta benzin nem eszik meg semmit, akár évekig is állhat...az új benzinrendszerek alkatrészei olyan anyagból készülnek, ami bírja még az erőspistát is.


Régebben a régi benzinnel működő járműveknél ez nem fordult elő...új világ van kérem tisztelettel.

2013. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!