Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretnénk autót venni!? Nem...

Szeretnénk autót venni!? Nem tudok pár dolgot!?

Figyelt kérdés
Szertnénk venni egy autót!1.4-es Opel Corsa b. 1996-os évjáratú! Mennyi lehet az átírás? A biztosítás kötés? Milyen költségekre számoljunk még? Ha elmegyünk az autóért azt mikor és hol kell átíratni? Bocsi a sok kérdését de első autó lesz...

2013. szept. 2. 11:57
 1/6 Dörmögő ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__479..


Átíratni 15 napod van. Viszont ha megvetted a kocsit, és gondolom saját lábán akarod elhozni akkor még a helyszínen biztosítást kell kötnöd, amit akár online is megtehetsz.

2013. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

itt van az átirás költsége

és a vagyonszerzési illeték


ezen felül kell biztositás rá, netrisk.hu

És kell eredetvizsga,ez 17ezer ft körül van


ha kereskedésben veszed,akkor megcsinálnak neked mindent,mi is igy vettük,kb 3-4ezerrel fizettünk többet mint ha magunknak intéznénk,de megspóroltunk pár szabadnapot,mert hivatalban ülni munka után már nem lehet


ha nem kereskedésből veszed,akkor elmész,megnézed,eldöntöd,hogy neked kell,adásvételi kitöltés,elhozod,kötsz rá biztositást,elviszed eredetvizsgára,majd okmányirodásban átiratod.

2013. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én majdnem pont ugyanilyen kocsit vettem első autónak, a különbség, hogy az enyém 1.2-es.


A menete:


1. Adásvételi szerződés megkötése. Találsz mintát a neten, ezt kitöltitek, az eladó, a vevő és két tanú aláírja, valamint kifizeted az autó árát. A forgalmit, a törzskönyvet és persze magát az autót ekkor megkapod az eladótól.


2. Eredetvizsgálat: Habár ezt nem ártana 1 előtt, nekem utána volt, igazából jobb ha az eladó csinálja meg, mert ha mondjuk kiderülne, hogy lopott vagy ilyesmi, akkor futhatnál utána. Nekem ez 17 ezerbe került, neked talán egy ezressel drágább lesz a nagyobb motor miatt. Én neten kerestem olyan helyet a közelemben, ahol megcsinálják, de nagyobb kereskedéseknél, szervizeknél szokott lenni.


3. Biztosítás megkötése: Én az Unionnál kötöttem online (www.union24.hu), előtte alkusz cégek oldalán néztem hol olcsóbb, ez volt az egyik legolcsóbb, nekem huszonéves férfiként első autóhoz baleseti biztosítással együtt 30 ezerbe fáj az első évre. Online kötésnél egyből lehet nyomtatni egy ajánlatot, ami 60 napig igazolja a fedezettséget (és ezt már el is fogadják az okmányirodában), 1 hét kb. míg kiállítják a számlát, utána fizeted, nekem olyan 20 nap alatt lett végleges fedezettségi igazolásom, mondjuk én pár nappal az autó vásárlása után kötöttem, így arra az időszakra a fedezetlenségi díjat is felszámolták. Én kifizettem egyben az egész évet, de lehet negyedévente is fizetni, akkor kicsit drágább.


4. Ha 1-3 megvan, akkor a forgalmival, a törzskönyvvel, az eredetvizsgálatot tanúsító papírral és a biztosítási papírral (elég az említett 60 napos) elmész az okmányirodába, hogy kiváltsd az új forgalmit. Ha jól emlékszem 2 csekket kellett befizetni, egy 9 ezrest a forgalmiért és egy 12 ezrest az illetékért (és törzskönyvért?), a forgalmit helyben kiállítják, a törzskönyvet ha elkészült, postázzák.


Tehát nagyjából úgy 40-ből jön ki az átíratás, plusz a biztosítás, de mondom azt lehet negyed évre is, nem kell feltétlenül évente.

2013. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezeket a válaszokat! Igazán hasznosak voltak! :)
2013. szept. 2. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:
a papírozásnál annyi hogy 6 ezer a forgalmi 6 ezer a tk és még a vagyonszerzési illeték ami egy 96-os 1.4esnél nem túl sok talán harminc. nekem 99-es 1.9-esnél (118le) volt 48e.
2013. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:

Akkor valószínűleg nálam a 12 ezres csekk volt a forgalmi és a tk, a 9 ezres csekk, ami valójában 9900, most nézem, a vagyonszerzési illeték.


De itt egy kalkulátor, nekem ez is 9900-at ad ki a vagyonszerzési illetékre, ha a kérdező 1,4-ese a 44 KW-os változat (van belőle 60 KW-os is a kézikönyv szerint), akkor a vagyonszerzési illeték 19800 Ft, a teljes átíratás pedig 48800 Ft:


[link]


Mondjuk nem gondoltam volna, hogy dupla annyi az 1.4-esre az illeték, mint az 1.2-esre.

2013. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!