Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » SMKP Kötelező Biztosítás?

SMKP Kötelező Biztosítás?

Figyelt kérdés
Több kérdésem is lenne az első az, hogy 15 évesen köthetek-e egyáltalán kötelező biztosítást? A második az lenne, hogy esetleg aki tudja ehhez a típushoz: Generic Xor 50ccm (kínai robogó) merre keressem a motor vagy alváz számot(nem tudom melyik kell biztosításhoz). A válaszokat előre is köszönöm!!

2013. okt. 7. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a nevedre szól a járgány adásvételije, vagy számlája, akkor köthetsz rá biztosítást!


A motorszámot és az alvázszámot az adásvételi szerződésen vagy a számlán keresd, mert a biztosítónál is azt fogják nézni! Ha már szerződés: vásárláskor meg se nézted a számokat? Mi van ha valami lopott szart sóztak rád?

2013. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elég furcsa vásár volt ez itt ment körbe a faluba XD Apám testvéré volt a motor és tőle vettem meg csak még nem írtunk adásvételit meg majd ma írunk.
2013. okt. 8. 06:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még korlátozottan cselekvőképes vagy, ezért törvényes képviselő hozzájárulása szükséges szerintem.


Az alvázszám nélkülözhetetlen, a motorszámot némely biztosító nem kéri.... A segítségem nem sokat ér, de az alvázszám az alvázon lesz rajt :)))

2013. okt. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!