Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudok biztosítót...

MazsiDrazsi77 kérdése:

Hogyan tudok biztosítót váltani, ha lecsúsztam az évfordulóról?

Figyelt kérdés
Csak és kizárólag évforduló előtt 30 nappal tehetem ezt meg? Mert 1hete volt az egyéves évfordulóm, de ez csak most jutott eszembe, hogy jó lett volna biztosítót váltani. Nem kaptam tőlük levélben értesítést, így eszemben sem volt, hogy már eltelt egy év. (Apum más biztosítónál van, ő már most kapott levélben értesítést, hogy novemberben évforduló, én a befizetési csekket is akkor kapom meg, ha telefonon kérem, hogy küldjék le, hogy be tudjam fizetni! ) Ha valaki jártas ebben a témában, kérem írjon.

2013. okt. 10. 21:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni,hogy nem egyszerre fizetem a biztosítást,hanem negyedévente.Lehetséges,hogy akkor negyedév elteltével váltsak?
2013. okt. 10. 21:37
 2/7 anonim ***** válasza:

ha nem küldtek indexáló levelet, akkor erre hivatkozva talán jogi lépéseket tehetsz, mivel törvényi kötelezettség az évforduló előtt 60 nappal kézbesíteni.


negyedévente nem válthatsz, a biztosítás 12 hónapra szól, verdáknál ez komolyan veszik, lakásnál max a respiró 3 hónapját hajtják be.

szabad kérdezni, h melyik biztinél vagy?


menj be hozzájuk asztalt csapkodni, ill. kérdezd meg, h küldtek-e indexlevelet, van-e erre vonatkozó "bizonyítékuk", lévén, h te nem kaptad meg.

azért az durva, h neked kell könyörögni a csekkért... max akkor nem jogos, ha banki díjfizetést kértél, és közben mégis csekken fizetnél. mert akkor ugye az intervenció miatt küldik a csekket.

2013. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Astra biztosítónál vagyok :/ jaj,most nagyon mérges vagyok,miért nem figyeltem...Most megint fizethetem a következő évre is a 60ezer forintot .... :( de mondom,már elkezdődött a negyedév (október,november,december) és még nem kaptam sárga csekket.....
2013. okt. 11. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:

akkor üfszoli. bemész, asztalt csapkodsz, fogyasztóvédelemmel fenyegetsz, perrel fenyegetsz, megmozgatod a hegyeket.

sajnos jobb tanácsom nincs.

2013. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért :/
2013. okt. 12. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Asztalt csapkodva sem fogsz elérni semmit, egész biztos vagyok benne, hogy nekik regisztrálva van, hogy küldtek neked levelet. Az hogy nem kaptad meg lehet a posta hibája is, lehet, hogy a tiéd, és lehet, hogy az övék, nem fogod tudni bizonyítani, hogy ők nem küldték ki. De azt tapasztalatból mondom, hogy váltani így nem fogsz tudni már, ha lekéstél erről az évfordulóra váltás előtti legkésőbbi 30 napos felmondási idő bejelentéssel.
2013. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :(
2013. okt. 14. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!