Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Casco biztosítás! Meg lehet-e...

Casco biztosítás! Meg lehet-e úszni a kiszámlázott díjat?

Figyelt kérdés

Megvettem az autómat,cascot kötöttem rá 1/4 éves fizetési ütemezéssel.Az első részletet ki is fizettem

Írtam a kapcsolattartó hölgynek,h felmondanám,mert nem tudok kifizetni évi 120.000-et csak erre...nem reagált.

Most meg kaptam egy csekket 13.000ft-ról.

Díjnemfizetéssel megszűnt a csaco-m és ezért fizessek ki ennyit pluszban.

Szóltam az új hölgynek,h én felmondtam,csak nem reagáltak.

Aztán írta,h nem lehet csak évfordulóval felmondani.

Mi történik,ha nem fizetem be?

Ha az embernek nincs rá pénze,mert ebben az országban minden forintot be kell osztani.Vagy mi van,ha külföldön tartózkodsz huzamosabb ideig?

Várom az értelmes tanácsokat,válaszokat.



2013. okt. 18. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: (2012-es, nem tudom azóta változott-e. Nem hiszem..)


A casco biztosítás szerződés felmondása az alábbi módok szerint történhet:



- Évfordulóra történő felmondás esetén: a casco biztosítás kötvény szerinti évforduló napja előtt legkésőbb 30 nappal, a biztosító társasághoz be kell érkezzen a felmondás.


- Érdekmúlás –eladás- esetén az adásvételi szerződés másolatával lehet a casco biztosítás törlését kérvényezni a biztosító társaságnál.


- A gépjármű forgalomból történő ideiglenes kivonás esetén a casco biztosítást szüneteltetni lehet a kivonás időtartamára. Ezt bejelenteni a biztosítónak, a forgalmi engedély másolatának az eljuttatásával lehet.


- A jármű forgalomból történő végleges kivonásánál a kivonási igazolás másolatának a biztosítóba való eljuttatással lehet kérni a casco biztosítás megszüntetését.


Ha a casco biztosítása esetleg díj nemfizetés miatt szűnne meg, abban az esetben a biztosítónak joga van követelni a biztosítási év hátralévő részének a díjkülönbözetét!

2013. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van. hiszen ha azalatt a 2 hónap alatt összetörik a kocsidat, akkor Te is jogosan követelhetted volna a kártérítést a biztosítón.
2013. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!