Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meg lehet ezt valahogy úszni?

Meg lehet ezt valahogy úszni?

Figyelt kérdés
Adott egy kocsi,amit még Szeptember elején vettem.Online kötöttem is rá biztosítást rögtön,az adásvételiket(2 volt,mert köztes "tulajtól" vettem)postán elküldtem.Erre Szeptember végén kaptam egy levelet,hogy nem fogadják az ajánlatomat,mert a "Szükséges dokumentumok" nem érkeztek meg!Kössek újat náluk és küldjem el a forgalmi másolatát,hogy lássák a kocsi a nevemen van!(Közben,az okmányirodában csak a régi forgalmi hátuljába voltak hajlandóak tulajként bejegyezni,mivel közben lejárt a műszaki.Persze fizethettem az illetékeket rendesen!)Persze a biztosítást 2nap késéssel újrakötöttem és ismét elküldtem a dokumentumokat,ezúttal ajánlva!3 napja küldték meg a kötvényt,valamint egy részletes számlát,mely szerint,van egy csomó fedezetlenségi díjam+baleseti adó.Így most 8napon belül be kéne nekik fizetnem 24000 ft-ot,különben megint visszadobják a biztosítást!Az érdekelne,hogy nem lehetne-e valahogy megúszni.hogy ne kelljen nekik egy csomó pénzt kifizetni egyszerre?Gondoltam arra is:hogy mivel még úgy sincs meg az új forgalmi,családon belül valakit bejegyeztetnék üzemben tartónak és az ő nevére kötnénk egy teljesen új biztosítást!Vagy ez nem járható út?Esetleg egyébb jó ötlet?
2013. nov. 2. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem. Ha online kötötted a biztosítást, akkor hova küldted postán az adásvételit?

És milyen biztosító az, amelyik kéri a forgalmit, hogy átírattad, ha biztosítás nélkül nem is írják át????

2013. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,online kötöttem a Netrisken keresztül.A híres korrekt biztosítóról a Waberer-ről van szó.Kinéztem a címüket és elküldtem nekik a dokumentumokat postán.Csak,mivel először sima levélként küldtem,nincs semmi igazolás a kezemben róla.Az átírás sem volt egyszerű:Letöltöttem az igazolást ami ilyen előszerződés féle,amíg nem küldik a kötvényt,ugyebár.Bementem "okmányirodáékhoz".Először belekötöttek,hogy nincs vizsga a kocsin,így nem írják a nevemre.Én naív,ezt be is "nyaltam",csak később,mikor kicsit utána jártam a dolgoknak,visszamentem,és nagy nehezen méltóztattak akkor beírni a régi forgalmiba tulajdonosnak,így elméletileg,már a nevemen van.Közben a már említett biztosító,visszadobta a biztosítást,mondván nem érkeztek meg a papírok és küldjem be a forgalmi másolatát,ha valamit akarok!Én így is tettem,Elküldtem mindent,ezúttal ajánlva!Erre küldik nekem a halom fizetnivalót!Most ott tartok,hogy van egy jó drága biztosításom,viszont ez a pénz jó lenne,hogy leműszakiztassam végre a kocsit.Erre keresnék valami okos megoldást,még akkor is ,ha a dologban teljesen én vagyok a hibás!Bár ezt már egyre jobban kétlem!
2013. nov. 3. 07:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A fedezetlenségi díjat akkor is ki kell fizetned, ha átíratod az autót más nevére.

Nem tudod megúszni mert te hibáztál.

Hivatalos dokumentumot nem adunk fel sima levélként, minimum ajánlottként, de inkább tértivevényesen, ez alapszabály.

2013. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a választ!Sajnos akkor fizethetek egy rakás pénzt. :(
2013. nov. 4. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:

És ha a netrisken kötsz biztosítást, akkor neked SEMMI dolgod a biztosítóval, hiszen a netrisk az egy alkusz cég, és pont azért van, hogy helyetted elintézzen mindent.

Itt valami sántít a dologban. Még mindig nem tudom, mit küldtél a biztosítónak. Nem szoktak kérni semmi papírt. Főleg nem postai úton.


Én kb 5 éve a netrisken keresztül kötöm a biztosítást folyamatosan 3 autóra (plusz volt egy robogó is), kötöttem a Waberernél is tavaly, ott sem volt semmi gond.

2013. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!