Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használtautó vásárláskor...

Használtautó vásárláskor mikre számítsunk, hogyan számoljunk?

Figyelt kérdés

Üdv

Tervezgetem az első autómat, de igazából nem vagyok képben az ilyenekkel, hogy kötelezőbiztosítás, teljesítmény adó. Tehát pl hogyan tudnám kiszámolni hogy mennyibe fog nekem kerülni az átírás, majd a befizetendő biztosítás és adó a későbbiekben. Tudom sok mindentől függ, de csak van valami módja hogy kiszámoljam úgy nagyjából


2008. júl. 14. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Először is van a súlyadó/teljesítményadó, ami az autó korától függ. Egy 3 évnél fiatal kocsinál ez 300,- Ft/kW (aztán 4 évente csökken, 16 éves koráig). Ez éves díj.

Aztán a kötelező biztosítás, ami sok mindentől függ. Biztosítótól, a te besorolásodtól pl. a biztosítónál, van-e bónuszod, stb. Negyedéves díj durván 8000,- Ft körül van.

Az átírás cirka 55e Ft, amiben benne van az okmányok átíratása, eredetiség vizsgálat. Ez nyilván egyszeri költség.

Aztán van a Casco (feltéve, hogy kötsz az autóra). Ennek is több fajtája van, szintén függ biztosítótól. Ha visszatérítés szempontjából a legkedvezőbbet vesszük (vagyis amivel legjobban jársz a pénzbefizetéstől eltekintve), az cirka 5400,- Ft/hó (de mondom, ez erősen függ a biztosítótól!). Most így hirtelen ennyi.

Ja, és ha hitelre veszed az autót, annak a havi törlesztése. Szóval jó kis móka ez. :)

2008. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Igen kb ennyiben van, épp nemrég jártam én is utána hogy egy kb 250-300e forintos 1 liter körüli kocsi átíratása és azévi költségei az árához kb még 90e ft-ot dobnak hozzá. Ez miatt is hagyom inkább a francba, mert annyira nem fontos egyenlőre filléres kgst roncsokat meg nem veszek, inkább elvagyok még motoron egyenlőre, jó időben amúgy is gyorsabb.
2008. júl. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
A biztosítás függ a korodtól,mióta van jogsid, az autó köbcentiétől, az autó gyártási évétől, és márkájától. teljesítmény adót, minden év elején kell fizetni(ha most veszel akkor csak jövöre kell fizetned). az átírás pedig köbcenti*18ft, 1900ccm felett 24ft. eredetvizsga 17-18500ft, új forgalmi+törzskönyv 12000ft. én most vettem kocsit, egy 1.3as ford fiestát, az átírása 52000ft volt.
2008. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!