Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vennék egy gépkocsit, minden...

Vennék egy gépkocsit, minden papírja meg van, de lejárt a műszakija. Természetesen nem szeretném otthagyni az eredeti tulajdonosnál, a vételkor elhoznám. Hogy tehetem ezt meg? Milyen papírok kellenek hozzá? Rendőrségi engedély?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 12:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a kérdés arra vonatkozik, hogy lejárt műszakival elvileg nem szabad részt venni a közúti közlekedésben. Nyilván el kell majd vinnem levizsgáztatni is, akkor is valahogy oda kell jutnom. Csak nem kell ezért trélert hívni egy teljesen jól működő kocsi esetén?
2014. jan. 10. 12:24
 2/9 anonim ***** válasza:
treler a megoldas, mivel muszaki nelkul nem kozlekedhetsz kozuton.
2014. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem létezik, hogy nincs más megoldás. Ha van egy 10.000,- Ft értékű trabantom, amin lejárt a műszaki, csak trélerrel vihetem el levizsgáztatni 2x annyiért, mint amennyit a kocsi ér? Tuti lehet valami ideiglenes papírt kérni a rendőrségtől vagy az önkormányzattól, ez érdekelne engem.
2014. jan. 10. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:

okmanyirodaban kerhetsz utvonalengedelyt, ennek is van valami koltsege, de ezzel is csak a muszaki vizsga allomasig mehetsz.


ha tenyleg trabid van, arra keszulj, hogy atirni kizarolag akkor fogjak, ha van rajta katalizator (asz'szem valami 70 rongyba kerul).

2014. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

13:21

Köszönöm!

Nem trabim van, csak példának írtam - mint írtam fent, venni szeretnék egy gépkocsit, aminek meg vannak a papírjai, és működőképes, csak a műszaki lejárt.

Bemegyek az okmányirodába még ma.

2014. jan. 10. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Vontatókötélre nem gondoltál? Egyik barátodat megkéred, hogy vontasson el. Kész.
2014. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha még nem késő a válasz, akkor azt is meg tudod csinálni hogy elmész a vizsgabázisra ahol vizsgáztatni szeretnéd és ott adnak egy igazolást vizsgaidőpontról. Ezzel egy alkalommal közlekedhetsz a lakhelyed és a vizsgaállomás között. Ha a rendőr megállít azt mondod hogy épp vizsgára viszed. Persze ha nem az ország másik felében laksz.
2014. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Útvonalengedéllyel fog menni, úgy hiszem.

2014. jan. 15. 12:52
 9/9 anonim válasza:

Az útvonalengedély a tuti. Pár fillér (volt?) ahhoz képest, ha a rendőr bevonja a forgalmit, mert lejárt.

Mindkettőt kipróbáltam :C

2014. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!