Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Zöldkártya büntetés. Érdemes...

Zöldkártya büntetés. Érdemes fellebbezni?

Figyelt kérdés

A kérdésem lehet, hogy bonyolultnak hangzik, megpróbálom összefoglalni. A városban van egy domb, körülötte füves terület, rálátni az egész városra. Ott voltak az ismerőseim, így én is odamentem autóval. Az autót lent hagytam a domb lábánál, és gyalog felmentem a domb tetejére. Na ekkor jött két rendőr, igazoltattak minket. Megkérdezték kié az autó, mondtam hogy az enyém. Papírokat elkérték, majd kiderült hogy lejárt a zöldkártya. Ma kaptam meg a büntetést. Fel lehet-e lebbezni azért, mert az autó állt, magyarul nem a közútról állítottak félre. Mondhattam volna azt is, hogy nem az enyém, akkor lehet, hogy utána se kérdeznek.

Remélem érthető a kérdés, és köszönöm, aki válaszol.


2009. dec. 3. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Lejárt zöldkártyával közlekedtél.
2009. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen fellehet.Én megis tenném.MOndhatod,hogy az autó már amióta lejárt ott áll.De azért nézz körbe,hogy nincs e kamera vagy egyéb.Nekem is volt ilyen,hogy lementem a kocsimhoz az utcára,(fiatal vagyok)jött a rendőr hogy kié a kocsi,mivel ki volt nyitva.Mondtam apukámé.Mondta,hogy van forgalmi.Mondtam,hogy nincs mivel nemközlekedek,de ö megakart büntetni de sikerült lebeszélnem róla.Mocskos ,g*cik ezek a rendőrök.19/F
2009. dec. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj hogy hiába fellebbezel, nem tudod érdemlegesen bizonyítani 2 rendőrrel szemben hogy nem az útról állítottak félre.


Le kellett volna tagadnod a kocsit, aztán amikor nem figyelnek beszállni és valahol máshol lerakni aztán visszamenni.


Vagy megjátszani hogy nincsenek nálad a papírok mert a kocsiban vannak bezárva aztán utánna elmondani hogy elhagytad a kulcsot..



De a legjobb lenne nem mászkálni ha nincs zöldkártyád, amúgy egyre jobban meglepődök miylen köcsögök mostanában...


Jön a karácsony? sok a rendőrárva? vagy kell a mikulás bulira vagy a draskovics végkielégítésére kell?



Engem már kaptak el lejárt forgalmival zöldkártyával határon visszafele..

Simán elengedtek.. Kimosott forgalmi, ideiglenesen kivont kocsi hajaj..

Meg még tudnék mesélni el sem hinnétek miket úsztam már meg szerencsémre...

2009. dec. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ezt nem bírom ki, ezt még leírom!


Külvárosban lerobbantam este 10 kor, közelben se kút se semmi, tolom a verdát a mellékúton be a susnyásba, járörkocsi az utca végén elmegy, fékcsikorgás, visszatolat befordul..


- Nabammeg nekem annyi a kötelezőm lejárt..


- Megállnak, kiopattan 4 zsaru kié a kocsi mondom enyém


Forgalmit jogsit zöldkártyát, nyissam fel a motorháztetőt nyissam ki a csomagtartót, majd bexartam olyan ideges voltam.


Most robbant le a kocsi?


Igen most.


Dehát nem meleg a motorháztető


Nem mert be sem tudtam indítani mondom itt parkoltam.


Itt lakik?


Nem!


Láthatósági mellény, elakadásjelző háromszög, izzókészlet van?


Addiga másik kettő átnézte az alvázszámot meg mindent, vagy 20 percen át szakadt a tökömről a víz, de nem kérdezték meg a kötelezőt!!!!!


:D:D:D:D:D:D


Megúsztam!!!!!!!

2009. dec. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na várjuk, azért azt tisztázzuk, hogy nem úgy vezettem, hogy tudtam, hogy lejárt a zöldkártya. Nyilván azért is mondtam, hogy az én autóm, mivel úgy gondoltam, minden rendben van. Csak épp arra nem számítottam, hogy lejárt. Azt meg tudnám bizonyítani, hogy ott állt az autó, kb. 10-en voltunk , akik látták, hogy áll a kocsi, a 2 rendőrrel szemben.
2009. dec. 4. 09:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg kb. 5 napja járt le, ha egy csepp kedvesség is van bennük, azt mondják jól van hölgyem hétfőn menjen be intézze el, annyi. De ezek? Akkora taplók voltak, hogy én ilyet még nem láttam. Oké, lejárt, büntessen meg, elfogadom. De azt a lekezelő módot, ahogy mindezt lefolytatták. Este volt, a zseblámpával háromszor belevilágított az arcomba, egy normális szavuk nem volt. Mondjuk egy pökhendi nőszemély volt az egyik, aki kettő meg kettőt 5nek számol. Körülbelül láttam a tekintetükben, hogy végre büntethetnek, ők a janik.
2009. dec. 4. 09:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 18 éves vagyok ,kereken majd egy éve van jogsim.Folyamatosan vezetek,és ezalatt többször leigazoltattak.Budapesten tiszta köcsögök voltak,volt olyan mikor csak megálitottak,barátommal voltam és ilyeneket mondott, hogy mivan f_szszopók.Mondom ezt, hogy gondolja, hogy így beszél?.Erre ö:Sztem fogd be a pofád vagy felirok egy 20 ezres büntetést.Erről ennyit.(Nomeg mondtak mást is, csak azt nem írom le, hosszú lenne)Majdnem kiszálltam verekedni,barátom állitott le.Komolyan

Viszont:Nyáron balatonon voltam egész végig, kb 20szor igazoltak le,és ott nagyon rendesek voltak a zsaruk.De amugy itt pesten az 5 zsarubol aki igazoltatott csak 2 volt g_ci,a többi jofej,valszeg azért mert anyám nevén van az auto és nem az enyémen és aztmondhattam hogy anyámé

2009. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jogos a büntetés.
2009. dec. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!