Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Korrekt eljárás ez? Mit...

Korrekt eljárás ez? Mit tegyek? Hol lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés

Nemrég összetörték a kocsim, pár elemet cserélni kell és a hibás fél biztosítója részéről (elvileg független) a kárszakértő 50%-ot állapított meg, mert korábban le volt pattanva egy helyen a festék, amit nem fényeztettem le (azért,mert csak pici festékhiba, alig látható). Most ebbe kötött bele...kérdeztem is, mi értelme, hiszen úgyis ki kell cserélni az egészet, akkor mindegy, korábban fényeztettem-e...azt mondta, az nem szzámít, csak 50%-ot fizet.

Korrekt eljárás ez? Most kicserélik az elemet, a felét fújassam le, a másik fele marad? Vagy én fizessek, mert belémjöttek és el is ismerte a hibáját?


2011. szept. 25. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt.

Ha a "másik fele" eddig is megfelelt sérülten, akkor ezután is feleljen meg, vagy csináltasd meg saját pénzen, mivel az nem ebből a balesetből eredt.

Egyébként nem volt szerencséd a kárszakértővel, hiszen többet is adhatott volna.

2011. szept. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%-ot semmiképpen nem fizetnek, avultatnak, keresik a kibúvókat, ha nem értesz vele egyet, akkor kérhetsz újabb szemlét.
2011. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ne hagyd annyiban! Attól hogy kis festékhiány volt az akkor is az eredeti festés volt amit egy utólagos soha nem közelít meg és eladásnál értékcsökkentő tényező ha a kocsi törött volt.A biztosító mindig arra játszik ,hogy lehúzzon .Kérni kell másik szakértőt ha úgysem megy ,perelni kell.Gyakran már a per beígérésére is hajlandóak alkudni
2011. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

azt kellett volna, hogy a kárszagérzőt házhoz hívni (mert ilyet is lehet némely biztosítónál),

kávé süti, zsebbe a jatt, oszt jól van

2011. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!