Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Díjnemfizetés? Megszűnik a...

Díjnemfizetés? Megszűnik a biztosítás, vagy valami kockázatkiesés, vagy mi a tököm címen horribilis büntetést rámvernek?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön tartózkodom, s a magyar rendszámú autóm helyett másikat vettem. A régi kocsi biztsítását (Alianz) nem gyerekjáték megszüntetni, főleg nem külföldről. Eddig úgy néz ki, hogy csak ezért külön haza kell mennem.

De mi van, ha a baknál egyszerűen megszüntetem a fizetési megbízást? Megszűnik a biztosítás, vagy valami kockázatkiesés, vagy mi a tököm címen horribilis büntetést rámvernek?



2014. jan. 24. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Rádverik az úgynevezett fedezetlenségi díjat, ami egy horror összeg. Ideiglenesen ki kell vonatni a kocsit a forgalomból, akkor elvileg le lehet mondani a biztosítást ideiglenesen.
2014. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld. Ha eladom az autót, úgy nem tudom megszüntetni?
2014. jan. 24. 13:05
 3/9 anonim válasza:
ha eladod az autót, akkor érdekmúlással megszűnik a szerződésed az adásvétel napjával és nem varrnak fedezetlenségi díjat a nyakadba és még a bónuszodat is felhasználhatod 2 évig, ha majd újra Magyarországon vásárolsz autót. küldd el a biztosítónak az adásvételi szerződés másolatát, az alapján törlik a biztosításod.
2014. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ.
2014. jan. 24. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, 3-as elég jól leírta.

Hozzáteszem, érdemes egy pár sorban megírni a biztosítónak a felmondást is, hogy pl: hova küldjék vissza a befizetett díjat. Illetve faxon javaslom a felmondás megküldését...


Hozzáteszem a bónuszt külföldön is fel lehet használni.

Allianz -ha nagyon akarja- angol és német nyelven is ki tudja állítani az igazolást.

2014. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Németországban élek, kedves uccsó, és nem fogadják el.
2014. jan. 26. 09:28
 7/9 anonim ***** válasza:

milyen indokkal nem fogadják el?

No-ban is ugyanúgy van bonus-malus rendszer. MO-is elfogad külföldi igazolást ;)

2014. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem a szerelőm intézte a papírmunkákat is: TŰV, átíratás, saját rendszám, biztosítás. Ő mondta, hogy nem hozhatom a bónusz 10-esemet, hanem automatikusan 0-ról kezd mindenki. Nem hinném, hogy megvezetett, hiszen az rendkívül könnyen kiderülhet, és akkor ugrott a barátságunk.
2014. jan. 27. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Ó én azt nem mondtam, hogy át akarat vágni vagy hasonló. Lehet hogy a bankfiókban mondták ezt neki, mert ők sem értenek hozzá.. - előfordul...


Íme hogy a magyar biztosítónak ki kell adni az igazolást:

"8. § A biztosító köteles – az igénylés beérkezését követõ 15 napon belül – az igénylõ kérésére az igénylést megelõzõ

szerzõdéses idõszak vonatkozásában – amennyiben ezen idõszak tartama az 5 évet meghaladja, úgy legalább ötéves

idõszakra visszamenõleg – a kárnyilvántartásban meglévõ kártörténeti adatokról írásban igazolást kiadni más

tagállam által elõírt felelõsségbiztosítási kötelezettség alapján kötendõ szerzõdéssel kapcsolatos kedvezmény

érvényesítése céljából."


Egyébként én is Németországban dolgozott biztosítási szakemberrel beszéltem, mert a német jogban nem vagyok otthon.


Szóval én nem hagynám annyiban...

2014. jan. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!