Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megbüntettek érvényes parkolás...

Minimaszat kérdése:

Megbüntettek érvényes parkolási jeggyel! Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Szép napot !

A minap büntettek meg azért mert parkoltam a belvárosban a Hunyadi térnél, majd átálltam 3 percel később a Csengery utca VII. kerületi szakaszába. A parkolójegyet a Hunyadi téren váltottam. Mind a két esetben a 4.zónában tartózkodtam. Közelítőleg 150-200 méterrel álltam arrébb.

16:00-kor szabták ki a büntetést 16:05ig volt érvényes jegyem és 16:08kor váltottam új jegyet. A parkoló ellenőrt megkérdeztem és azt mondta jogos a büntetés mert VI. kerületben váltott parkolójeggyel nem parkolhatok a VII. kerületben. Nem lehet semmit se tenni ilyen esetben ?


2014. febr. 14. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy 4.-es zóna?

Lehet, hogy csak az utca túloldalára állsz át, és máris másik automatából (másik parkolótársaság) kell jegyet venned. Talán itt is így volt.

2014. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így gondolom a 4.zonát: [link]
2014. febr. 14. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:
az, hogy azonos összeget kell fizetni mind a két helyen még nem jelenti azt, hogy bárhol válthatsz parkolójegyet. Az adott zóna, az adott kerület számít, néha az út egyik oldala más kerülethez tartozik, mint a másik oldal. Amit megpróbálhatsz, hogy írsz egy levelet a parkolótársaságnak és azt írod benne ,hogy nem tudtad, hogy az már egy másik kerület, ahová átparkoltál, ezért kéred méltányosságból a bírság eltörlését, de tudnod kell, hogy jogos lesz, ha elutasítanak. Egy próbát megér viszont.
2014. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2014. febr. 14. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!