Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB biztosítás felmondása...

KGFB biztosítás felmondása után mikor köthetek újat? Amikor a biztositóhoz beérkezik a nyilatkozat vagy már postázás előtt is?

Figyelt kérdés
Ha pár nap kimarad akkor fedezetlenségi dijat kell fizetnem???

2014. ápr. 8. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:

évforduló előtt 59 nappal már jogilag köthetsz. A legtöbb alkuszcég ilyenkor viszont még nem enged, mert idő, amíg a rendszereibe felviszi az adatokat.

Általában az újrakötés évforduló előtt 40-1 nappal szokott történni. A felmondás más tészta, a kötés időpontjához nincs köze, annyi, hogy évforduló előtt 30 nappal be kell hogy érkezzen.

Akár előbb köthetsz is biztosítást, majd később felmondod a jelenlegi szerződésed.


A fedezetlenségi díj nem a megkötés időpontjára vonatkozik, hanem -ebben az esetben- a kockázatviselés kezdete és az évforduló közötti időszakra.

Ha egy 01.01 évfordulós szerzit felmondasz 11.29én és az újat 01.02 hatállyal kötöd meg. Akkor keletkezik 1 nap fedezetlenségi díjad, függetlenül attól, hogy ezt Te 11.04-én vagy 12.30-án teszed meg.

2014. ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem szóval mindenképpen az évfordulóval fog megszűnni? Akkor is ha én más dátumot adok meg a megszűntetés időpontja rovatban? Vagy akkor azzal a nappal ( akár visszamenőleg is?)


Az évforduló 06.21 lesz. Addig kellene befizetnem a jövő évre vonatkozó díjat de azt már nem akarom megtenni, váltanék.


Nem tudom milyen dátumot kellene beleírnom a megszűnéséhez ha csak egy hét múlva tudok újat kötni és 06.21 az évforduló

2014. ápr. 9. 11:25
 3/5 A kérdező kommentje:

Az évfordulót, 06.20-at irtam bele, addig tart a biztosító kockázatvállalása. Újrakötni pedig majd előtte pár nappal vagy akár aznap is ráérek.

Köszönöm szépen!! :)

2014. ápr. 9. 11:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Az évfordulót nem te állapítod meg. Az automatikusan a kockázatviseléstől számított egy évi tart.
2014. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az évfordulót a kötvényen olvastam, természetesen nem én találtam ki. Bocsánat ha félreérthető volt!
2014. ápr. 9. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!