Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy tudom megoldani az...

Jancsikavagyok kérdése:

Hogy tudom megoldani az átírást és a biztosítást ha egy elhúnyt férfi nevén van a motor, és a felesége "adta el" nekem. ?

Figyelt kérdés
Forgalmi megvan (egy egyszerű kis 49,6ccm schwalbe nagyon jó állapotban) Ezek szűkségesek lennének ahhoz hogy biztosítást tudjak rá kötni? Milyen költségekkel járna ez a dolog? Hogy lenne a legjobb nekem?

2014. júl. 5. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég macerás, kell lennie egy hagyatéki tárgyalásnak, majd a hagyatéki végzéssel beballagni az okmányirodába, ott mondanak valamit, mit hogy a továbbiakban, és át lehet-e evvel íratni.

Én azt csináltam, hogy apám után örököltem volna egy papírproblémás autót(alvázszám nem stimmelt), és kiderült, hogy át kellene írni, de az eredetvizsgán megbukott volna a dolog, és elővettek volna mindenkit.

Így egyszerűen visszadátumozva eladtam az autót, amíg még élt, és nem volt gond.

Az aláírása meg....hmhm, rád bízom, hogy intézd el.

Nem túl jogszerű, de ha nem akartok szívni, ez a megoldás.

2014. júl. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Schwalbe alap esetben segédmotoros kerékpár, ha nem akarod lerendszámoztatni, akkor elég hozzá egy adásvételi szerződés, amivel köthetsz biztosítást, és már mehetsz is isten hírivel! A segédmotorokat nem kell "átiratni" és nem is szerepelnek a nyilvántartásban.

Adásvételit pedig írtok valamelyik élő örökössel.

2014. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Normál esetben a második válaszoló által leírt út járható! De miért van a mocinak forgalmija? És ha van, akkor nyilván van tartva...
2014. júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy azt csinálod amit mindenki szokott aki nem annyira síkhülye, hogy gyakorikérdéseken tesz fel ilyen kérdéseket.

Leülsz apáddal az asztalhoz, írtok egy adásvételit, tőle veszed a motort, anyád az egyik tanú, a szomszéd Mari néni a másik tanú. Aztán mehetsz biztosítást kötni mer van adásvételid....

2014. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Úgy gondolom hogy azért van a motornak pappírja, mert fénykorában még műszaki vizsgára is be kellett vinni, és én csak abban nem voltam biztos hogy "Mari" néni alá írhatja a pappírokat, meg de most hogy tudom, akkor inkább írok vele egy üzemben tartóit és mehetek biztosításért, így gondolom olcsóbb lenne nekem is, és mégis tudok valamit felmutatni hogy honnan van.

De most akkor a biztosítónál kell bizonyítanom hogy az enyém?

2014. júl. 8. 04:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam még egyszer,, értek mindent, csak egy kicsit fáradt vagyok... Még egyszer köszönöm!
2014. júl. 8. 04:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!