Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha lejárt a jogsim orvosija,...

Ha lejárt a jogsim orvosija, és a jogsi is lejár októberben, meg tudom egyszerre csináltatni? Milyen költségei lesznek?

Figyelt kérdés
2014. aug. 16. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A jogsi orvosija lejárt, akkor a jogsi -mint gépjárművezetői engedély- érvénytelen!

Októberig csak személyazonosításra alkalmas!

[link]

2014. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jogsi, hogy tudd lejárni? Az orvosi érvényessége max 10 év.Tehát 10 évenként mindenképp cserélik.(ha vezetel)

Az, hogy személyazonosság igazolására meddig használható, az más kérdés.Miért akarja valaki egy évek óta lejárt jogsival igazolni magát?

2014. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kettő érvényességi idő van a jogosítványon.

Egy az elején (4b): ez az "érvényességi idő", ez jár le nekem októberben.

Egy pedig a hátulján (11.pont): "kategória érvényessége", ez már lejárt nekem 1 hónapja.

2014. aug. 16. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre lehet megcsinálni.

Az orvosi vizsgálat ára mennyiben valaki 40 év alatti, akkor 7.200 Ft, 40-60 életkor között 4.800 Ft, és végül 60. életkor betöltése után 2.500 Ft.

Az okmányirodában 4.000 Ft illetéket kell helyben befizetni, illetve 62. életév betöltése esetén csak 1.500 Ft-ot. Amíg elkészül az új jogosítvány, addig a régit visszaadják, illetve lejárt jogosítvány esetén adnak egy igazolást, amellyel az új jogosítvány elkészültéig lehet vezetni, maximum 2 hónapig.

2014. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a hátulján lévő érvényesség lejárt, akkor már nem vezethetsz vele, mert ha megfog a rendőr, akkor sok lesz a bírság!

Az elején lévő dátum nem igazán számít, nekem az orvosim 5 évente jár le, a plasztik meg 10 évente. Nem kell megvárni, míg a kártya érvényessége lejár, ha vezetni akarsz, akkor minél előbb keresd fel a családorvost egy orvosi igazolásért!


A jogsit bármikor megcsináltathatod, a díjakat fent leírták már.

2014. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!