Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fizet e a biztosító, ha több...

Fizet e a biztosító, ha több km van a motorban, mint a baleset napján?

Figyelt kérdés
E hónap elején motorbalesetem volt. A rendőrségi határozatra minimum 1 hónapot kell várjak, akkor derül ki, fizet e a biztosító vagy nem. Kárszakértő még nem látta a motort, ugye csak a határozat után fogja megnézni.. Ha kiderül hogy fizet, de én közbe megyek a motorral (míg nem jön meg a határozat), utána is fog fizetni? Arra gondolok, hogy ha megnézik a km órám, és látják, hogy több van benne, akkor is fizet?

2014. szept. 7. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Mármint te motoroztál és elütöttek, vagy ilyesmi, de attól még járóképes a motorod?


Nem kötelező balesetkor totálkárosra törni a járművet. Hazatudsz vele menni, akkor hazatudsz. Kell még használni, hát használod. A károdat mindenképp meg kell téríteni amit okoztak neked.


Semmi köze ehhez a km állásnak.

2014. szept. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem okoztak kárt. Nem én voltam a baleset okozója, de valószínűleg azt mondják, hogy "elkerülhettem volna". Ez esetben 50-50%, tehát mindenki fizeti a maga kárát. A lényeg, hogy használhatom akkor a motort. Köszönöm szépen a választ!
2014. szept. 8. 00:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi az hogy elkerülhetted volna? Te is szabálytalan voltál?

Ha te nem voltál szabálytalan akkor maximum a haverod mondhatja neked, hogy "elkerülhetted volna ha ezt meg ezt csináltad volna" de ennek semmi jelentősége.

Hivatalosan ilyen nincs ha te amúgy szabályos voltál.


Pl egy tipikus, többször megtörtént 50-50 eset ha zárovonalnál próbálsz előzni, közben az előzött jármű balra kanyarodik. Na ez tipikus 50-50..


Ha te szabályos voltál akkor fizetniük kell a károdat.

2014. szept. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elkerülhetted volna? Na és?


Ő neki meg nem kellett VOLNA szabálytalankodni és kárt okozni neked.


Meg ez az elkerülhetted VOLNA dolog elég gáz... Ma is pl. meghalt apja meg lánya, mert a suzukijukba belement egy autó. Elkerülhette volna.... Biztos lehetsz benne, ha elkerülhette volna, akkor el is kerüli. Feltételezem te is. Mindenre rá lehet ezt mondani.


Rendőrt hívtál? Ilyen esetben kell, mikor nem ismeri el az okozó a felelősséget.


Ki kell vizsgálni, persze h próbál kibújni, hisz így megugrik a biztosítási díja.

2014. szept. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy miközben én balra nagy ívben kanyarodtam, hátulról megelőzött balról és elütött egy kamion. 50-50-re ítélték, mivel "ha hátranéztem volna láttam volna". Azt viszont elfelejtették, hogy hiába nézek én hátra, attól ő ugyan úgy szabálytalankodott. És valószínűleg ugyan úgy elütött volna
2015. jún. 2. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ilyenkor valóban ez az eljárás, mivel mindketten hibáztatok.

"Azt viszont elfelejtették, hogy hiába nézek én hátra, attól ő ugyan úgy szabálytalankodott. És valószínűleg ugyan úgy elütött volna"

Csak ha hátranézel, akkor lehet, hogy nem fordulsz le. Legalábbis ha nem akarod magad kinyírni...

2015. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!