Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autóm, ami 1992-es...

Szilver69 kérdése:

Eladtam az autóm, ami 1992-es citroen volt, a vevő később csúszós kuplungról panaszkodott. Mit lehet tenni? Folytatás lent.

Figyelt kérdés
A vevő egy tanú + én kiséretben próbaútra vitte, és úgy döntött, hogy meg veszi - 100. 000 ft-t adott érte. Pár óra elteltével hivott mobilon, hogy csúszik a kuplung (ez nekem eddig "nem tűnt fel" - nem okozott gondot). Az adásvétel után mentünk a hivatalba, és miután kivonattuk az autót forgalomból, akkor jött a hivás a "problémáról". Mit tehetek most ilyenkor? Rejtett hibának minősül ez?

#csúszóskuplung #adásvétel eladás
2014. szept. 15. 19:17
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
89%

mit mondott a vevő mit szeretne?

garancia a kiskapuig szól egyébként,főleg egy 22 éves kocsinál.neked nem kell tenned semmit,a vevő köteles a nevére íratni különben megbüntetik.

bár a forgalomból történő kivonást nem értem.te bejelentetted hogy eladtad az autót ugye?

2014. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neked itt már semmi dolgod.
2014. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Pénztártól való távozástól számitva reklamációt nem fogadunk el:)


Ne dőlj be nekik. Oldja meg. Amikor átadtad rendbe volt, hogy mit csinált vele, hogy vezette és mi mentz ezért tönkre, az ő dolga.

1992-es kocsi nem fiatal, amikor megvette tudhatta, hogy bármikor hiba merülhet fel. Jó nagyot ints be neki.

2014. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%
Rajta van az adásvételin az a szöveg, hogy "a vevő az autót megtekintett és kipróbált állapotban vette át"? Ha rajta van, akkor fenyegetőzhet bármivel. A csúszós kuplung folyamatosan jelentkező hiba (ha tényleg olyan).
2014. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

* szántóvető-> igen, úgy értettem, hogy bejelentetted hogy eladtam az autót.


* Koplárovics Béci-> nem tüntettük fel az adásvételin, de gyakorlatilag, amikor próbaútra indultunk azt látta 2 ismerősöm + a vevővel ismerőse. A próbaúton az autóban én voltam és ők ketten.


* Annyit mondott telefonba, hogy holnap személyesen beszélünk még az autóval kapcsolatban.

2014. szept. 15. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell beszarni. Nem tehet semmit sem hivatalosan. Csak meg akar szopatni.
2014. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Nur keine panik!

Semmi gondod nem lehet belőle.Szólt hogy csúszik a próbaúton? Nem. Aláírta az adásvételit? Igen. Akkor?

Ha hívogat meg házra/lakásra járkál fenyegesd meg hogy feljelented zaklatásért.

2014. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
próbaúton nem mondott semmit, a próbaút előtt "átnézték" a kisebb - nagyobb esztétikai hibákra sem mondott semmit....
2014. szept. 15. 19:54
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Akkor szard le hadd pampogjon, és főljön a saját levében.

Meg egy 100.000 forintos autónál mit várt?

2014. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű a történet: nyerészkedni akar, és még lejjebb nyomni az árat. Régi trükk.
2014. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!