Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szükséges az új eredetiség...

Szükséges az új eredetiség vizsga?

Figyelt kérdés

kb 2 hónapja vettem egy autót (20 éves vagyok) és most hogy kötöttem az autóra kötelezőt is meg cascót így éves szinten 200 ezret kellene kifizetnem. Át szeretném íratni édesanyám nevére az autómat, (így töredéke lenne a biztosítás+casco).

Ha ajándékozásként adom neki akkor úgy tudom nem kell illetéket fizetni újra az okmányirodába (ami jelen esetbe 53 ezerbe fájt amikor megvettem) csak az új forgalmit (6000) meg a törzskönyvet (6000).

Kell új eredetiség vizsga is? (az is kb 2 hónapos)


2014. okt. 19. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell új eredetvizsga.

Viszont azzal számolj hogy ha nem a te neveden van az autó, akkor a bonus-malus rendszerben nem tudsz előrelépni, így ha majd lesz másik autód akkor arra lesz ilyen mértékű a biztosítás. Én inkább hagynám a saját nevemen, és szépen megvárnám míg csökken a biztosítás díja.

2014. okt. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 60 napnál régebbi az eredetiség vizsgálat, akkor kell új. Ha ajándékozod, akkor pont a dupláját kell fizetni a szerzési illetéknek! Ha "eladod" neki akkor normál díjat, ha üzembentartóként jegyezteted be, akkor a felét kell fizetni, de csak öröklés esetén díjtalan az átírás!

Casco nélkül - amit felmondhatsz bármikor - a biztosításod is csak a fele lenne.

2014. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó, persze tudom le lehetne mondani a casco-t de nem 500 ezres autót vettem. Ráadásul vettem fel hozzá egy kis hitelt is. És most ha saját hibámból összetöröm (mert bármi történhet bármikor) akkor nem akarom, hogy pofára essek.
2014. okt. 19. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!