Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Rövid távu felelősség biztosit...

Nagylzs kérdése:

Rövid távu felelősség biztositás külföldre hogy?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tervezek egy nagy nyaralást. Kb. 2 hónaposat. Kiszámoltam és nekem jobban megérné venni egy autót mondjuk Németországban és mire befejezem a körutat mondjuk Franciaországban akkor meg eladni. Mert ilyen távra a bérlés full casco-val együtt már jóval többe kerülne. Az autót egyáltalán be se hoznám magyarországra, viszont átmennék vele több nyugati országon (német, svájc, olasz, francia, spanyol). Az a kérdésem, hogy - feltéve hogy a vásárolt autó érvényes német papirokkal rendelkezik - tudok-e kötni olyan felelősség biztositást, ami erre a néhány hónapra legális közlekedést tesz lehetővé? Mivel az autónak soha nem lesz magyar rendszáma és soha nem fog magyarországra átjönni ezért nyilván regadó és magyar felelősség biztositó nem játszik...

#KGFB #felelősségbiztositás
2014. nov. 28. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom bizonyos időn belül nevedre kell iratni az autót, ha külföldön veszed és magyar állampolgár vagy, így ez nélkül biztosítást sem köthetsz sehol, mert nincs a neveden az autó és akitől veszed németben az fog kötelezni téged erre, mert lemond az autóról, átvételkor.

Jó rohadt spekuláción töröd a fejed.

Úgy beszélsz mintha valami különleges diplomata lennél.:P

2014. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mert szerinted csak azt lehet biztositani amit birtokolsz? Ez biztos hogy nem igy van.



Konkrét példa: volt lakás biztositásom, a szomszédnak csőtörése volt. Kihivtam a kárszakértőt és azt mondta hogy bár a biztositásomban szerepel a csőtörés, de mivel nem az én csövem törött el ezért erre nem fizet! Kérdeztem hogy de akkor mégis mit lehet tenni? Azt mondta hogy biztositsam be a szomszéd lakását is csőtörés ellen, és akkor fizetni fog a biztosito nekem ha a szomszédnak csőtörése van. De mivel ilyen biztositásom nem volt ezért polgári peres uton próbálhatok tőle kártéritést igényelni.


Na szóval az nem számit hogy birtoklod-e a dolgot amit biztositassz! Miért ne lehetne biztositani valaki más autóját?


De ha tudsz konkrétan valamit ami ezt megakadályozza akkor ird meg. Én nem tudok ilyesmiről.

2014. nov. 28. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos a német eladó le fogja venni a rendszámot az autóról, mert az a saját tulajdona. Persze válthatsz ki ún. export rendszámot rá ami egy évig érvényes és addig van rá biztosítás, de nem vagyok biztos benne, hogy a lakóhelyedtől eltérő irányban is használhatod, és pl. Svájcban nem fogja az első rendőr levenni. Az eladással is lesznek gondok, hiszen egységes szabályozás van, és a Francia vevő se tudja majd átiratni adásvételi lánccal.

Sokkal egyszerűbb lenne venni itthon egy autót - azt a 80-90 ezer Ft-ot - lenyelni, aztán ha hazaértél eladod itthon.

2014. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Miért ne lehetne biztositani valaki más autóját?"


Mert a KGFB alapja, hogy a tulajdonod legyen a jármű!


Azt is kétlem, hogy tudnál a szomszéd házára biztosítást kötni! Ott vagy valamit félre értettél, vagy szívatott az ügyintéző!

2014. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a csőtörés kárnál Te voltál a balek. A kárszakértőnek meg csak gratulálni tudok... (ez ironikus volt...)


"Mert a KGFB alapja, hogy a tulajdonod legyen a jármű! " ez baromság. Üzembentartónak van kötelezettsége.


idegen tulajdonú vagyontárgyra is lehet biztosítást kötni, (ez cégeknél igazán bevett szokás) de akár az én házamra is tudsz kötni biztosítást.


a német jogrendszert nem ismerem, de a magyar szerint nem lenne gond, (sem a felelősség része sem a casco része)

2014. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!