Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosításom megszünt, évfordu...

Biztosításom megszünt, évforduló következik, ujralehet kötni?

Figyelt kérdés

Szóval részletezem hogy: nyáron nem bírtam kifizetni a csekket 60 nap pluszba eltelt és meg szünt a biztosításom. Aztán 2 hétre rá újra kötöttem, mellé kaptam pár csekket, kockázati napok, késedelmi díj, amit nem fizettem be (30nap után) negyed év meg a következő negyed év. Most meg jött 2 levél hogy nem fizettem ki a csekket ezért újra felmondták, a másik levél meg a következő évi biztosítás mert most van decemberben az évforduló. És a pontos kérdésem az hogy amit most nem fizettem be az átcsúszik a következő évre? vagy nem? És automatikusan ujrakötik a biztosítást az évforduló miatt?- még akkor is ha megszüntették a bizt. vagy nekem kell ujra kötni? vagy ha váltok biztosítot akkor a másikhoz is át megy a tartozás?


Még arra is gondoltam hogy haverom nevére át írom üzembe tartóival és így meg van oldva de viszont ha vissza íratom magamra (mint tulajdonos) az üzembetartóit akkor ujra fenn ál a patt helyzet?


Valami nagyon komoly választ várok mert amit ki kénem fizetnem az már meghaladja a 100 rugót elég durván.

Előre is kösz a választ!!!



#biztosítás #ujrakötés
2014. nov. 28. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

fedezetlenségi díj. ez van, nem tudod kikerülni. ki kell fizetni, különben ki fogják vonni a forgalomból a kocsidat.


Alapból neked kellett volna a kocsit ideiglenesen kivonatni amíg nem tudtad fizetni.

2014. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha meg csinálom a b verziót hogy csinálok egy üzembe tartóit? azzal meg lehet oldani?
2014. nov. 28. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Az új üzembentartónak nem kell kifizetnie a te saradat, így az elmaradt biztosítási- és a fedezetlenségi díjat se. Viszont ha később te megint kötnél biztosítást, akkor be fogják vasalni rajtad az elmaradt díjakat! Arról nem beszélve, hogy a bónuszod is ugrik (már ha van).

A legolcsóbb biztosítást kell megkötni, de azt fizetni kell, mert a fedezetlenségi díj úgy van kitalálva, hogy sokkal drágább, mint a KGFB. Ha nem tudod fizetni a biztosítást, akkor ki kell vonatni ideiglenesen forgalomból az autót, ami kb. 3000 Ft és fél évre szól, de legalább addig se kell biztosítást és adót fizetni utána.

Ráadásul ha nem fizetsz, akkor a biztosító kezdeményezheti a forgalomból kitiltást, aztán még többe kerül a dolog!

Ha nem tudod fenntartani az autót, akkor még mindig jobb szarért-húgyért eladni, mint gyűjteni a tartozást! Ez már nem a régi világ, amikor semmi következménye nem volt...

2014. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A törvényi változások miatt már bármikor be lehet hajtani az elmaradt fed. díjat.


"A legolcsóbb biztosítást kell megkötni,..." -ezt a hülye tanácsot határozottan nem javaslom megfogadni.

2014. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

""A legolcsóbb biztosítást kell megkötni,..." -ezt a hülye tanácsot határozottan nem javaslom megfogadni."


Oszt' miért? Annyira teljesen tökmindegy, hogy kinél van a kötelező! HA megkötöd a legextrább, legdrágább kötelező biztosítást, aztán beléd megy egy KÖBE-s, akkor se a te biztosítód fizet, hanem a károkozó biztosítójával fogsz harcolni! Úgyhogy károkozásnál nem a te, hanem az ellenfél biztosítója számít, azt meg előre nem fogod tudni! Ellenben ha te okozol kárt, akkor nem mindegy, hogy évi 100000 25%-ával emelkedik a díjad, vagy csak 30000 25%-ával.

2014. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A legolcsóbb biztosítást kell megkötni,..." -ezt a hülye tanácsot határozottan nem javaslom megfogadni.


Én évek óta így csinálom a 3 kocsival, és az utóbbi években Allianz, K&H, Groupama, Waberer voltak. Mi velük a baj?

Amúgy meg jól írták előttem, ha belém jön egy szar biztosítós, akkor nekem hiába van a legdrágább, kitörölhetem vele....

2014. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

cimszavakban:


MÁV Biztositó

egyesület

osztott felelősség

2014. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a leirt biztositokkal nincs baj, bár K&H-ra kiváncsi leszek...

hogy lesznek csúszások és adminisztrációs hibák, azt garantálom.

2014. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!