Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező-e a motorbalesetben...

Kötelező-e a motorbalesetben tönkrement alkatrészek megsemmisítése?

Figyelt kérdés

2 hónapja volt egy motorbalesetem, azóta a motort beadtam egy szervíznek, hogy javítsák meg, de az alkatrészeket amiket lecserélnek a szervizbe, meg akarják semmisíteni, mert azt mondják, hogy ahol személyi sérülés történt ott a lecserélt alkatrészek megsemmisítése kötelező.

Na most ezt én eléggé lehúzás dolognak érzem, mivel az alkatrészek közül egypár szinte kifogástalan állapotban van, csak néhány karc van rajtuk, amiket én még tudnék használni erre arra.

A nagybátyám, aki a közlekedésfelügyeletnél dolgozik, ő se teljesen biztos a válaszba.


Kösz a választ előre is.


2010. jan. 31. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

érdekes még ilyet nem halottam pedig az egyik rokonomnak is volt balesete de úgy tudom javításkor vissza adták azokat az alkatrészeket amit elkért mert még nem volt annyira megsérülve így eltudta adni.

Szerintem le akarnak húzni de majd a többiek megmondják hogy van ez.

2010. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerelő le akar húzni. Kizártnak tartom, hogy ez így legyen. Autóknál is még a totálkárosat is kipofozzák..
2010. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha megcsinálják a motorod, és az alkatrészeket is visszakapod, akkor az olyan mintha "hasznot húznál" a balesetből.. érdekes

amúgy a választ nem tudom

2010. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha biztosító fizeti a kárt,akkor lényegtelen, mi lesz az alkatrészekkel,és igazán ne is foglalkozz a megmaradó alkatrészekkel.Ha saját zsebre megy a játék,akkor a megmaradó alkatrészeket kérd vissza.Amúgy a motorkerékpár minden alkatrésze a saját tulajdonod,jogilag téged illet mindkét esetben.
2010. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!