Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosító fizet, vagy a...

A biztosító fizet, vagy a károkozó?

Figyelt kérdés
Volt ma egy koccanásos balesetem, parkolóból kifele neki tolattam a mögöttem állónak. Kék-sárga papírt megírtuk, biztosítónál elfaxolták az enyémet. Ilyenkor nekem kell fizetnem a károsultnak, vagy a biztosító rendezi? (Az egész rendszer nem igazán világos.)
2014. dec. 18. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért fizeted a biztosítást, hogy ilyenkor a biztosító fizessen helyetted
2014. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A biztosító! Azért van. Fel szokta ajánlani a biztosító hogy fizesd ki a kárt te, és akkor nem emelkedik a biztosítási díjad, de ez szinte soha nem éri meg megtenni mert manapság egy koccanás is százezres tétel.
2014. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
De szoktak olyat kisebb károknál, hogy nem cseréltek papírt, hanem adsz valamennyi kp-t akkor. Bár ezt akkor szokták csinálni ha valakinek simlis a dolga, nem övé a kocsi,szlovák rendszám stb. Vagy nem akarnak papírmunkát vagy büntetőpontot.
2014. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És Mi is azért fizetjük a baleseti hozzá járulást! Abból fedezik pl a Te károdat is! Különben az károsult kötelezőjére is rendezik...
2014. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Ne irkálj már hülyeségeket! A károkozó kárát max. a Casco alapján fizetik, a KGFB-re semmiképp! Az ún. "baleseti adó" pedig a nem fizetők miatt van elméletileg, de igazából csak a kormány egyik lenyúlása, semmi köze a rendesen fizető károkozók kárrendezéséhez!
2014. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért hülyeség! Mondatodnak a kormány része a valós utalásod!
2014. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kocuska válasza:
ilyen esetekre van a biztosító de nem árt ilyenkor a feltételeket ellenörízni! Nagyon ok fura feltétele van a kártérítésnek.De egy ilyen esetre azt mondaám hogy a boztositó..
2015. jan. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!