Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy olcsóbb a kötelező...

Hogy olcsóbb a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
Üdv! Szóval van a családban 2 autó, egy Suzuki Swift 1.0 és egy Opel Astra F, 1.6-os. A suzukinak a biztosítása 5600Ft, az Opelé 8700Ft, az Opel az én nevemen van (56 éves vagyok) de a fiam használja (19 éves), a Suzuki a nejem nevén van (52 éves) és én használom. Szóval a Suzuki alváza szétrohadt, ezért nem érdemes vele foglalkozni, ezért úgy döntöttünk hogy veszünk egy másikat, kb 300.000Ft-ért, már ki is néztünk egy 1.3-mas GL-t. A kérdés a következő. Hogy lenne olcsóbb a biztosítás? Ha az "új" autót az én nevemre írjuk, vagy a fiaméra? Hogy úsznánk meg a legolcsóbban? Nincs bónuszunk.

2015. jan. 14. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen magáéra, mikor én 18 évesen kötöttem biztosítást elég drága volt a friss jogosítvány és fiatal korom miatti kockázat miatt. Biztos hogy nem érdemes foglalkozni a Swifttel?
2015. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztos, a keréktartó baknál elrohadt, ezért becsuklott az egész. Köszönöm a választ!
2015. jan. 14. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:
A te nevedre írva .... Mert a kor az jelentős szempont biztosítás kötésnél. Én 21 éves koromban fizettem 30ezret egy évre. 30 éves koromban egy ennél 2x nagyobb Kw-os (lóerős) autóra 25öt.
2015. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ne már, a Suzukit se használtátok még egy évig se?

Szerintem az új autó mehet a feleséged nevére, hogy nem vesszen el az eddigi kedvezménye. (Vagy mehet bárki nevére, de ő lehetne az üzembentartó)

2015. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy ezeket az árakat amiket írtam negyed évre értendő.
2015. jan. 14. 22:16
 6/8 A kérdező kommentje:
A Suzuki több mint 10 éve megvan
2015. jan. 14. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha több mint 10 éve használjátok az autót, és végig a nejed nevén volt a biztosítás, akkor ne mondd, hogy nincs bónuszotok mert B10-ben kell lennie már, kivéve ha minden évben összetörtetek valakit!

Két év után ez elveszik, és ha az új autó olyan nevére kerül akinek már van KGFB a nevén, akkor az új autóra csak A0-ban lehet kötni biztosítást.

2015. jan. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy halom alkusz honlap, fogod, kitöltöd a saját és a fiad adataival is, aztán áll leesik, és megveszed a saját nevedre. Egyértelmű, hogy a tiédre olcsóbb, a fiadnak van jó esetben egy éve jogosítványa, neked meg 30. Minél öregebb, régebbi jogosítvánnyal, vidéki stb az ember annál olcsóbb.
2015. jan. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!