Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van még olyan, hogy teljesítmé...

Van még olyan, hogy teljesítmény adó?

Figyelt kérdés
kötelező biztosítéson kívül kell fizetném még ezt az adót is. De ugyan minek. Ekkora lehúzást.
2015. febr. 15. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van még teljesítményadó. Ezt régen is fizetni kellett, csak akkor még súlyadó volt a neve ( bizonyos járműkategóriákban ma is súlyadó van ).

Remélem azért érted mi a különbség egy biztosítás és egy adó között. A kettőt nem ugyanoda és nem ugyanazért fizeted. :D

2015. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze. Csak nem tudtam, hogy most ez jött a súlyadó helyébe. vagyis, hogy más a neve. Arra gondoltam, hogy bizonyos kw után kell fizetni.
2015. febr. 15. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor te a "luxusadóra" gondoltál szerintem, ami 125kW teljesítmény felett duplázta, majd még feljebb 2,5-szerezte és triplázta a fizetendő teljesítményadót. Ilyen már nincs.
2015. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Csak nem tudtam, hogy most ez jött a súlyadó helyébe."


Most? Már vagy 10 éve vezették be...

:D

2015. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mondhatom úgyis, hogy súlyadóként ismertem :D
2015. febr. 15. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!