Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közlekedhetek első rendszámtáb...

Közlekedhetek első rendszámtábla nélkül?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete összetörtem az autóm elejét amiben az első rendszámom megsérült.

Rá pár napra már igényeltem is újat, de közben elkészült az autóm és még mindig nincs meg az új. Kezembe nyomtak egy pappírt, hogy azzal közlekedhetek. De azon semmi jelzés nincs, hogy közlekedhetnék vele. Az autóm adatai vannak rajta meg, hogy igényeltem újat.

Most akkor használhatom az autót vagy nem?

Nem akarom elhinni, hogy ilyen van...

Regmatricám nincs mivel I-s rendszámom van. Semmi nincs az autó elején! Így trafival se tudnak azonosítani szemből, ezért is kételkedem benne, hogy így is lehet közlekedni!


2015. febr. 27. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a kreszben alég egyértelműen le van irva,hogy csak rendszámmal lehet közlekedni!!!És ráadásul mindig tisztán kell tartani mert olvashatónak kell lennie!
2015. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor miért mondták, hogy mehetek vele?

Ennél ésszerűbb magyarázatot vártam.

Persze tisztán kell tartani stb...

Aztán mi a fa....at tartsak tisztán ha nincs is mit? Nem hiszem, hogy létezik olyan jogszabály ami azt írja le, hogy az okmányiroda megvonhatja akár egy hónapra is tőlem ezzel az autó használatát. (Mivel megélhetéshez is elengedhetetlen...)

2015. febr. 27. 18:26
 3/6 petizacc ***** válasza:
100%

Nem közlekedhetsz rendszám nélkül!

Még a szélvédő mögé se rakhatod, mert ugyan úgy szabálytalan!

Azt a papírt azért adták, mert új rendszámot igényeltél nem azért mert azzal mehetsz az autóval!

2015. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azt a papírt azért adták, mert új rendszámot igényeltél nem azért mert azzal mehetsz az autóval!"


na itt a pont!Mert nem hiszem hogy azon a papiron bárhol rajta van hogy az,hogy te igy rendszám nélkül vezetheted a kocsit!Mondjuk gondolom az sem,hogy nem!De ez a papir nem is arra van!Úgyhogy tőlem hiztizhetsz is itt,ha neked úgy jobb!csak akkor nem tudom mi a fas znak tetted fel a kérdést,ha úgyis azt csinálsz amit akarsz!

2015. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk én simán mennék igy az autóval, ha van papirom róla hogy közlekedhetek.
2015. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, felháborodhatsz, meg mondogathatod, hogy munkaeszköz, de a rendszámnak akkor is a jármű egyértelmű beazonosíthatósága a célja. Ez persze rád nézve épp most tök rossz, mert mégiscsak arról van szó, hogy nem használhatod a kocsidat, mert nem tudnak beazonosítani, ha valami disznóságot csinálnál. Azonban ez visszafelé pont a te érdekedet szolgálja: ha beléd jön egy barom, aztán nagy svunggal tolatva eltávolodik és már csak valahol messze fordul meg, akkor első rendszámtábla híján soha nem tudnád meg, ki okozott kárt neked.


Ha máshogy nem megy, bérelj autót az átmeneti időszakra, nyilván nem annyi, mint a sajátot hajtani,de azért ha nem egy nagy nemzetközi lánc reptéri kölcsönzőjéből viszed, akkor egész emberi áron lesz.

2015. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!