Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Balesetnél normális dolog az,...

Balesetnél normális dolog az, hogy én voltam a vétlen és mégis az én biztosítóm fizet a vétkesnek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem. De vannak esetek, amikor az erkölcsi és a jogi vétkes esete elválik.

Én a közelmúltban jártam úgy, hogy tolatni akartam. Az úton haladó megált, majd elindult és csattantunk. "El kellett vinnem a balhét". Részben mert látnom kellet volna amikor elindult, részben mert nem tudtqm bizonyítani.

Vannak helyak, ahol közvetlenül a kereszteződés előtt a főútvonalon 30as tábla van. A mellékútról érkezö azt látja, hogy a másik lassít...


Röviden; járj alaposan utána.

2015. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott valami akkor nagyon nem stimmel.

Mi áll a rendőrségi jegyzőkönyvben?

Ki lett töltve normálisan a betétlap? Ha igen, akkor ki lett megjelölve hibásként?


Írj már bővebben kérlek.

2015. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ügyészség is megküldte a papírt,hogy a másik fél volt a vétkes engem felmentettek. Mégis rá pár hónapra a biztosítómtól kaptam egy levelet,amiben leírták ,hogy több millió forintot kifizettek a másik félnek.
2015. ápr. 15. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor valamit félreértettél! Aki a vétkes, az fizet, illetve annak a biztosítója fog fizetni!
2015. ápr. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha az ügyészségtől kaptál levelet, akkor az az ügy nem volt sima, ugye ?

Azonnal vedd fel a kapcsolatot a biztosítóddal, hogy milyen dokumentum alapján fizették ki a másik felet és mutasd be az ügyészség levelét. Még az is elképzelhető, hogy hamis papírokat használt a másik fél.

2015. ápr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
HA a sztorit leírnád és az azt követő vizsgálatot, talán még érthető is lenne. Biztosítás sokféle van, ebből még az sem derül ki, hogy mi után fizetett, stb. Casco, kötelező felelősségbizt, vagy mi a tök?
2015. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Franz Müller válasza:
Egy rokonom járt így! Egy csomó huzavona, levelezés, feljelentés a biztosítási felügyeletnél (azt hiszem ma már az MNB-hez tartozik). Kb. egy év telt el, mire a rokonom a vétkes gépkocsi biztosításától megkapta az ő kárának az árát. Ez a dolog még a bónusz-malusz következő évi megállapításánál is fontos. Sürgősen keresd fel a biztosítódat.
2015. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
valószínű 50-50%-ba voltatok hibásak ilyenkor egymásnak fizetnek... de ha te voltál a vétlen akkor mindenképp reklamáld meg! mert kapod a malust
2015. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!