Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy példa az autóbalesetre....

Egy példa az autóbalesetre. Mennyit fizethet körülbelül a biztosító és mennyi idő lehet ennek az ügynek a végigjárása?

Figyelt kérdés
Tegnap álltam a zebránál a '98-as Suzuki Swiftemmel, ami nagyon szép, megkímélt állapotban volt. Hátulról belémhajtott egy osztrák Passat. Az autóm hátulja összetört, a lökhárító alatti részt beleértve, tulajdonképpen a csomagtartó betolódott olyan mértékben, hogy a hátsó ajtókat nem sem lehet becsukni, a csomagtér ajtóról nem is beszélve (ferdehátú). A kipufogórenszerem szintén betolódott, a vezetőoldali ülés eltört. Az esemény szemtanúja rendőr, aki egyből a segítségemre sietett. Ennek függvényében, hogy a kárt okozó autó külföldi, és az autóm károsodásának mértékéből mennyi visszatérítésre számíthatok a biztosítótól? Valamint arra van lehetőség, hogy a kárbecslés után az összeget kézhez/számlára kérem, a törött autót pedig eladom? Mennyi ideig tarthat egy ilyen "huza-vona"?

2015. máj. 1. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Melyik biztosítóval szerződött a károkozó?

Mit tartalmaz a szerződés?

2015. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérj ki rendőrségi jegyzőkönyvet, hívd fel a MABISZ-t. Ha magyar lenne kb. egy hónap, de így..
2015. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy milyen biztosítónál volt, én elmentem a mentővel, nem voltam ott a jegyzőkönyv felvételekor, annyit tudok, hogy az osztrák "urat" bevitték a kapitányságra.
2015. máj. 1. 16:34
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A Passat-nak mennyi baja lett? Ezért nem járunk papírautóval.... Te még szerencsés vagy, egy rokonom már nem járt ilyen jól. Franc egye meg ezeket a szar suzukikat, aki gyártotta, arra ítélném, hogy ilyennel kelljen közlekednie.


Egyébként elismeri a vétkességét szépen. Álló autó alapból nem lehet hibás, tehát tiszta ügy. A biztosító fog ám tenni, hogy minél kevesebbet kelljen fizetnie, max az okozó zsebből még mellé fizet.

2015. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Passatnak még csak a lökhárítója sem tört el, csak leesett a rendszáma, valamint a lökhárító légbeömlőrácsa törött szét, de igen, valóban van különbség a 2 autó strapabírása között. Én kiszálltam egy kisebb fejsérüléssel, ők meg mintha mi sem történt volna.


Ezt úgy érted, hogy lesz arra lehetőségem, hogy fellebbezzek a biztosító után, és kicsikarjak még a károkozó zsebéből pénzt?

Az az igazság, hogy tényleg nem egy nagy dolog ez az autó, 380e Ft körüli az értéke, viszont maga a kaszni annyira sérült, hogy nemhinném, hogy van rá esély maradandó károsodások nélkül megjavítani, ezért örülnék neki, ha a teljes árat ki tudnám hozni valahogy a dologból... vagy esetleg ha a káreseti szakértő bejelenti totálkárosnak, akkor gondolom fizetnie kell az egész járművet.

2015. máj. 1. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Bizony, bizony így van. Max még zsebből fizet. Mindenképp totálkárra veszik, ha ennyire összetört. Ilyet javítani már nem lehet.


Örülök, hogy ennyivel megúsztad, remélem tanultál az esetből és többet nem ülsz ilyen "autóba". Gondolj bele mi van, ha kicsit nagyobb sebességgel megy beléd... :( Az szép h a Passat-nak csak ennyi baja lett és még nem is egy BMW, vagy Audi ment beléd, vagy egy SUV...

2015. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van totálkárra veszik és kapsz rá egy eurotax árat, abból még talán ki is jön az autó ára (de másik autó vétele az átírási költség miatt tuti nem...).


Ha nincs szerencséd akkor nem veszik TK-ra, akkor a töredékére számíthatsz, akkorát fog avultatni a biztosító a 17 éves autón.


MABISZ-nál érdeklődj, a külföldi autó sajnos nagyban bonyolítja a történetet.

2015. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerettem ezt a kis autót egyébként, csak a kaszniját nem, mindig attól tartottam, hogy törik, ha ilyen helyzet van...

Köszönöm a segítségedet, igyekezni fogok a lehető legnagyobb összeget kihozni az ügyből!

2015. máj. 1. 17:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdv. Leírom az én személyes sztorimat, hát ha segít.


Az én kocsimat (szintén swift) tavaly törték totálkárra (szabálytalanul kifordultak elém). Az okozónak nem volt biztosítása, kihívtuk a rendőrséget, ahol a jegyzőkönyvben elismerte felelősségét. Másnap becammogtam a rendőrségre ennek a papírnak a hivatalos formáját kikérni, azzal bementem a biztosítómhoz (plusz egy hiányos kárbejelentő lapot is kitöltettek velem) akik a MABISz felé továbbították az ügyet. 1 hét múlva jött is a kárszakértő aki TK-ra vette a kocsit. rá kb. 3-4 hétra utalták a kártyámra a pénzt (170Eft). plusz még visszakaptam a tréler szállítási díjat-20Eft (számlával kellett igazolni) és a következő autóm átírási díjából annyit, amennyi az akkori kocsim teljesítménye volt. mivel egy 1.3 8V swiftem volt és ugyan ilyet vettem így az átírási díj egészét visszatérítették (51Eft), de ha te legközelebb veszel egy 1.6 mondeót (aminek az átírási díja legyen 60Eft), akkor is csak 51-et fizetnek ki, a fennmaradó részt neked kell hozzátenned.

a balesetkor a helyszínen a rendőr mondta, ha most ez nem egy magyar, hanem egy külföldi autós lett volna, akkor az egész költséget buktam volna és egy fillért sem látok. viszont ha a külföldi autósnak van biztosítás akkor fizetni fog a biztosítója. max egy kicsit lassabban mint egy magyar autós esetében.


amit várhatsz:

a kocsit 100% hogy tk-ra veszik. az eurotak árfolyam kb. 70%-át fogják neked kifizetni, az az kb annyit amennyit fentebb is írtam, 170-től többre ne nagyon számíts! de ezt úgy is megnézheted, hogy felmész a hasznaltauto.hu-ra beírod az autód paramétereit, megnézed hogy azokat mennyiért hírdetik, nézel egy köztes árat és annak veszed a 70%-át. a roncsot pedig el tudod adni magad is. ha csak a hátulja sérült jó esélyed van rá, hogy egy közel 100E körüli összegért megveszi valaki.

2015. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Üdv! Nagyon köszönöm a választ, itt is és üzenetben is! Ennél kielégítőbb választ nem is kaphattam volna. Ott tart a dolog, hogy kijött a kárszakértő és valószínűleg GTK-ra kapom majd, bár még nem biztos, vizsgálják.

Rendőrségre is bementem, azt mondták, hogy 2-3-4 hónap is lehet akár ez a dolog, úgyhogy sok jót nem várok el a dologtól. Úgy értettem, hogy a kárszakértő Úr azt mondta, hogy hogyha kapok egy eurotax árat, akkor abból le fogják vonni a roncsértéket, amit majd a röncsbörzén fogok kapni a roncsért. A biztosító szerint pedig legális úton jól nem fogok járni, de rosszul sem. :)

Már csak az a lényeg, hogy a biztosító fizessen! :)


Még egyszer köszönöm!

2015. máj. 15. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!