Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha én balesetet okozok akkor...

Ha én balesetet okozok akkor az általam okozott kárt a "kötelező biztosító" kifizeti, nekem azt vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés
pl. nem adok elsőbbséget vagy átmegyek egy piroson és összetörök egy BMW-t úpsz, 1-2 milliós kár meg még az enyébe is 500 ezer akkor mi van? azt kifizeti a biztosító és kész? nekem azt nem kell kifizetnem?

2015. máj. 2. 13:07
 1/7 A kérdező kommentje:
na meg mi az a baleseti adó? előre is köszi
2015. máj. 2. 13:08
 2/7 anonim ***** válasza:

A KGFB az okozott kárt fizeti ki. Vagyis azt, amit te okoztál a másik autósnak. Egyes biztosítóknál van rá lehetőség, hogy utólag kifizesd a kárértéket, ekkor a B-M besorolásod megmarad. De ha nem fizeted ki, akkor sincs semmi, csak visszaugrasz két bónuszfokozatot, több lesz a biztosítási díjad, az élet meg megy tovább.

A te autódban keletkezett kárra a KGFB nem fizet, ha te voltál a baleset okozója. Arra csak a casco fizet az önrészen felül. Ha nincs casco-biztosításod, akkor a javítás zsebből megy.

2015. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tiszta sor köszi
2015. máj. 2. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:

"Egyes biztosítóknál van rá lehetőség, hogy utólag kifizesd a kárértéket" ez minden biztosítónál így van.


illetve extrém körülményektől eltekintve, nem kell fizetned. (kivétel pl. az alkohol vagy az elhanyagolt műszaki állapot) de egyik esetben sem (feltétlen) a teljes kárt.

2015. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szóval, ha a vétlen sofőr alkoholos befolyásoltság alatt állt, akkor az okozónak nem kell fizetnie?!


baleseti adó: olyan állami bevétel, amit a kgfb-n keresztül az autósoktól szednek. magyarul, ha ezt a marhaságot nem találták volna ki, akkor most minden autósnak, 30%-al kevesebb lenne a kgfb díja.

2015. máj. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"szóval, ha a vétlen sofőr alkoholos befolyásoltság alatt állt, akkor az okozónak nem kell fizetnie?!"


nem.


ha a vétlen károsult tök részeg volt, akkor is jár a kártérítés neki.

Viszont ha a károkozó tök részeg, akkor -ezt most fejből írom- csak 1.500.000 Ft-ig kell fizetnie (majd a KSZ felé), de a károsultnak a KSZ mindenképp megtéríti a kárösszeget.

2015. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köszi!
2015. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!