Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elfelejtettem biztosítót...

Elfelejtettem biztosítót váltani és kicsúsztam a 30 nappal a lejárta előtti lemondási határidőből, mit tehetek még?

Figyelt kérdés
Ha váltanék akkor kb 80 ezer forinttal lenne kevesebb az éves biztositás. Valaki tanácsolta nekem, hogy adjam át az üzembentartóit családon belül és akkor 6 ezerből meguszom és akkor válthatok biztosítót. 28 nap van hátra a szerződés lejártáig... Szerintetek ez járható út?

2015. máj. 29. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen ez járható út. De ! nem tudom, hogy mennyibe kerül az üzembentartói bejegyeztetés.

Ha már üzemben tartói megoldással szeretnéd megoldani a szituációt, akkor keres valakit aki egy minél kisebb faluban lakik, minél kisebb faluban van az állandó lakcíme bejegyezve.

Pl. Egy x -y autó ha a tulaj nagyobb városban laki 10 - 20 ezer ft-tal többet fizet KGFB-t mintha ugyan arra az autóra egy falusi tulaj/üzemben tartó kötné meg a KGFB-t.

Tegyél egy próbát és nézd meg a kalkulációt a neten elérhető kalkulátorral. Írd be az összes adatot mit kér a kalkulátor miután megkaptad az ajánlatot, hogy mennyibe kerül az éves díj, csináld meg újból a kalkulációt egy kitalált, fals lakóhely címmel. Meglepődsz a különbségen.

2015. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

Tavaly így voltam én is.

Ha mégis marad minden a neveden akkor annyit tehetsz a kedvezményesebb ár ért hogy nem negyedévesen fizetsz hanem félévente és minden elektronikus legyen,tehát a biztosító vonja le a számládról a pénzt mikor esedékes.

nekem ez így 20%-al vittel lejjebb az árát.

2015. máj. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt elszúrtad, de nem is fájhat annyira neked ez a dolog mert akkor már úgy vártad volna a biztosítási évfordulót mint a messiást. Ne sz*rakodjál ilyen üzembentartói dolgokkal mert nem fog pörögni a bónuszod sőt a meglévőt is elveszíted idővel. Most egy körből kimaradsz, de jövőre légy résen.
2015. máj. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:

/Most egy körből kimaradsz, de jövőre légy résen./


Az a baj hogy ilyenkor nem csak annyi van hogy nem a legkedvezőbbet választod hanem a meglévő is jó drága lesz.

Nekem pl 33ról ugrott 55-re.

Hogy milyen logika van ebben nem tudom,mikor felhívtam őket ők sem tudták megindokolni miért drágult ennyire.

2015. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"családon belül" ez pontosabban: egyeneságbeli leszármazott.

(legalábbis, ha 6000 Ft-ból meg akarod úszni az átírást.)


Ezek alapján én ezt tenném: hétfőn bemenni az okmányirodába, hogy az üzembentartó valamelyik szülőd, természetesen az üzembentartói szerződést már magatokkal vinni. Ezt jelenteni a mostani biztosítónak, hogy a szerződésed érdekmúlással megszűnik.


Másnap egy új üzembentartóival ismét bemenni az okmányirodába, hogy az üzembentartói jogot visszavonod. Így valamely szülőd nevén volt 1-2 napig kgfb, Te pedig köthetsz az olcsóbb díjon szerződést.


Akár nálam is, ha írsz privátban.

2015. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: Állítólag pont azokkal akarnak "kiszúrni" akik nem figyelik a biztosításuk alakulását, vannak ők is elég sokan, ez a biztosítónak potya pénz, mert év közben úgysem lehet váltani.
2015. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!