Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az USA-ból behozott autómró...

Ha az USA-ból behozott autómról elvesztettem az első rendszámot, akkor kérhetek új U-val kezdődő rendszámot?

Figyelt kérdés

2002-ben hoztam be egy autót az Egyesült Államokból Nevada-ból. Akkoriban honosíttattam és elöl is és hátul is a két soros "kocka" rendszám kerül az autóra. (Ez a rendszám még annak idején 2002-ben került rá.) Egy hagyományos, magyar zászlós "széria" rendszámról van szó. Tegnap előtt éjszaka jöttem haza és másnap vettem észre, hogy az első rendszámtáblám hiányzik. A rögzítőcsavar kiszakadt út közben és valószínű, hogy valahol elhagytam. Esélytelen, hogy meglesz, mivel kb. 400km-ről jöttem haza, szóval nem tudom hol veszett el. Most az a helyzet, hogy elöl hiányzik a rendszámom.

Olvastam, hogy az USA-ból behozott autók "U" betűvel kezdődő rendszámot kapnak. Egy példa: UAB-123... Én is kérhetek rá ilyen rendszámot, vagy a hagyományos uniós "széria" rendszámot fogom kapni? Mi a rendszámigénylés menete? (Már régen volt részem ilyen procedúrában.)

A válaszokat köszönöm!



2015. jún. 3. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet egyedi rendszámot kérni,a 3-beű+3szám az nem is vészes árban, viszont U-val nem a motoros rendszámok kezdődnek?
2015. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, legyárttathatod ugyanazt a rendszámot de ennek vannak kritériumai, ezt megmondják neked bármelyik okmányirodában.
2015. jún. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a dolog lényege! Jellemzően az amerikai kocsikon oly kicsiny a rendszámtáblának kialakított hely,hogy a szabvány nem férne rá ezért kapnak otthon ezek a verdák U-s,motor rendszámot
2015. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!