Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha balesetet okoztam mire...

Ha balesetet okoztam mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Húsvét vasárnap karamboloztam,összefüggő kocsisorba haladtam,amikor az előttem levő hirtelen fékezett,én elrántottam a kormányt és az üresen álló parkoló autóknak mentem.3 autót toltam össze személyi sérülés nem történt hiszen üresek voltak a kocsik.Betétlapokat mind kitöltöttem.Ellenben hívtam rendőrt jegyzőkönyvbe vette a történteket,és most jött egy bírósági idézés.Ami aggaszt,hogy nem vagyok nagykorú és nem is ült mellettem nagykorú,se senki más.Mire számítsak jogsimmal mi lesz? (Léci ne savazzatok épp elég szarul érzem magam)

2015. máj. 12. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Jó nagy hülyeséget csináltál,amikor rendőrt hívtál!Tök felesleges volt,mivel személyi sérülés nem történt és vállaltad a felelősséget!Kitöltöttétek volna a papírokat az jóidő,az köteleződ meg valamennyivel drágább lett volna,de ennyi!Így hogy kihívtad a rendőrt,most még külön meg fognak büntetni baleset okozásáért,meg jön majd a cseszegetés...........szóval ez nagy hiba volt!
2015. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint,a rendőr épp arra járt és félre állt,mert vagy 4 órát szórakoztam azzal,hogy megvárjam a tulajdonosokat.Sajnos nem tudtam elkerülni a rendőri beavatkozást.Inkább a büntetés mértékét szeretném megtudni és,hogy egyáltalán a jogsimmal mi lesz most?
2015. máj. 12. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veszik el a jogsidat. A bíróságon valószínűleg tanúként hallgatnak ki. A büntetés érdekes lesz mert a baleset okozása alapesetben 10e + 3 büntetőpont. A biztosításotok meg fog emelkedni, kivéve ha zsebből fizeted.
2015. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mit fognak mondani azért,hogy egyedül voltam a kocsiban? (18 alatt vagyok pár héttel)
2015. máj. 12. 20:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ha az adott jáműkategóriára van jogsid, vezethetsz egyedül is, akkor is, ha nem vagy még 18 éves. Ez nem befolyásolja a következményeket.
2015. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A jogsid 100%, hogy nem veszik el.
2015. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Most szereztél jogsit és mégsem vagy tisztába vele, hogy vezethetsz egyedül? Ez azért szomorú...
2015. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!