Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért kell fizetni biztosítási...

Lengyel György kérdése:

Miért kell fizetni biztosítási adót annak, aki B10-es bónusszal rendelkezik,50 éve vezet és még soha sem okozott balesetet?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
? Miért ne kéne? Bármikor okozhat. Viszont sokkal kevesebbet kell fizetnie mint annak, aki mondjuk B2.
2015. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
azért kell fizetni,mert orbáncék kitalálták,hogy még valamivel le kell húzni a magyar autóst...
2015. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem a baleseti adóra gondolsz.

Ugyanazért kell fizetnie, mint az összes többi autósnak. Max kevesebbet.

2015. jún. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az adó az soha nem igazságos. Nekem miért kell SZJA-t fizetnem? 27%-os ÁFA-t? Tranzakciót adót?
2015. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindenkinek igaza van..

én csak 49 éve vezetek, minden nap még most is, de ilyen apróságon nem akadok fenn...elrendelték, oszt jónapot.


15 éve volt egy balesetem, egy parkolóban mielőtt kiszáltam volna, nem néztem tükörbe, és az ajtómat elvitte egy sietős versenyző..nagy szopás volt, de így jártam..újból B10-em van.

Az nagyobb szopás, hogy B 10-nél megáll a bónusz..félnek, hogy több ezer ember már B 30 nál járna, aztán csak egy kifli árát fizetné biztosításként..


szóval az adó az adó, ne rágódj rajta...azon inkább, hogy miért áll meg B 10 nél?


szerintem.

2015. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"miért áll meg B 10 nél?"

már ez sem igaz ;)

2015. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#6:

Mesélj engem érdekel.

2015. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

tanulj:


[link]


ctrl+f: "b10+1"


;)

2015. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészen pontosak akarunk lenni akkor nem te fizeted a bizt adót hanem a biztosítótól szedi az állam. Na most a biztosító ezt egyértelműen áthárítja (tehát neki nem lenne kötelező szednie pl azoktól akik 50 éve vezetnek és B10-ben vannak, akkor viszont a többi autósnak kéne összedobnia a te biztosításod adóját is. Ez viszont rájuk nézve eléggé igazságtalan lenne, ugye te is így gondolod? Az igazságos meg az, hogy mindenkitől beszedik a biztosítása után fizetendő adót is. A kettő között elég nagy fogalmi különbség van, holott gyakorlatilag ugyanúgy fizetsz. A biztosítók is igyekeznek a kormányra mutogatni, mellesleg joggal, azzal hogy neked úgy küldik ki a díjfizetési értesítődet hogy "+ biztosítási adó". Ez úgy látszik elég jól működik is, mert te is abban a tudatban vagy hogy te vagy az adóalany.

Mindazonáltal nagyon ideje lenne már leszokni a Kádár-rendszer eme csökevényéről, hogy vannak "ingyen" dolgok. Nem! Nincsenek! Mint ahogy ingyen ebéd sincs, azt mindig ki kell valakinek fizetnie.

2015. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#8:


Ja, ez már meg volt.


A törvény M4-B10-ig határozza meg a fokozatokat, ez a B10-1 csak a magán akciójuk, egyfajta ügyfél csalogató. Bármikor megszüntethetik, és gondolom a károkozásért cserébe a B10-1-ből is B8-ba kerül az illető nem B9-be.

2015. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!