Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha külföldre megyek egy apám...

Ha külföldre megyek egy apám tulajdonában lévő kocsival, és csak nekem van vezetési meghatalmazási engedélyem, akkor más érvényes jogosítványú haverjaim akik mellettem ülnek a kocsiban vezethetik az autót?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom a pontos jogszabályi hátteret.

#utazás #külföld #meghatalmazási engedély
2015. jún. 27. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Csládon belül nem kell meghatalmazás és eu-s országokban sosem szóltak, ha valaki más vezette a kocsit. A lényeg a zöld kártya, a forgalmi és érvényes jogsi!
2015. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"A 326/2011. (XII.28.) Korm. rendelet szerint „Harmadik országba Magyarország területét a Magyarországon forgalomba helyezett járművel a forgalmi engedélyben feltüntetett jogosulton kívül más személy csak annak közokiratba vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt írásos hozzájárulásával hagyhatja el."

Én ezt olvastam itt : [link]


akkor ez most hogyvan?

2015. jún. 27. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyreszt az EU tagallam nem szamit harmadik orszagnak.


Masreszt oke, a hataron te vezetsz, es kesz, mar el is hagytatok az orszagot. Onnantol a kutyat nem erdekli hogy egy magyar papirosban mit irtatok le az oregeddel.

2015. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!