Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A jogosítványon melyik dátum...

A jogosítványon melyik dátum mutatja hogy meddig érvényes az?

Figyelt kérdés
Melyik oldalán van?
2008. szept. 7. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A fényképes oldalon van, 4b pont.
2008. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én jól megszívtam, húszezrembe került, de sosem felejtem el!!:)) Feltehetőleg kártyajogsid van, a hátoldalán, a kategóriáknál van az orvosi érvényessége. A fényképes oldalon lévő dátum azt jelenti, meddig érvényes a személyazonosságod igazolására. Jó nagy barom volt aki ezt kitalálta!
2008. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok. Ezt jól benéztem! Már megyek is megnézni!
2008. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szóval a fényképesen 2013 van, a hátoldalán 2005.Akkor a jogsi lejárt, autóvezetés céljából?Akkor hogy tudott 2006ban anyukám ezzel autót venni és üzembentartó is lenni?
2008. szept. 7. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, a jogsi lejárt autóvezetés szempontjából.
2008. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
autóvásárláshoz nem szükséges vezetői engedély, csak személyazonosságot igazoló okmány. az új formátumú jogosítvány történetesen erre is jó. van egy érvényességi ideje, és külön az egyse kategóriáknak, ami orvosi alkalmassági vizsgálathoz kötött. szerintem ez elég logikus(nak kellene, hogy legyen)
2008. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tényleg nem a fényképes oldalon van. Igaz, hogy nincs jogsim, de onnan tudom, h a héten voltam személyit csináltatni, és beszélgettem a mögöttem lévő hölggyel, és ő is ezt panaszolta, hogy azt hitte 2013-ig jó, mert ugye az van az elején, de elkapták a zsaruk, akik közölték vele, hogy nem az az érvényessége, és jól megbüntették.
2008. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó előtti válaszoló:nem tudom mért lenne logikus hogy egy olyan ember köt Kötelezőt, akinek nincs is érvényes jogsija.
2008. szept. 7. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
nem az a logikus, hogy jogsi nélkül köt biztosítást, hanem az, hogy a "kategória érvényessége" pontnál az adott kategória érvényességére utal a dátum. és ha belegondolsz, akár családon belül simán lehet játszadozni, mi kinek a nevén van. lehet, hogy anyuka kedvezőbb feltételekkel köthet biztosítást. ilyen szempontból lényegtelen, épp a tulajdonosnak (vagy a vezetőnek) kije-mije a papíron szereplő név. ugyanúgy, ahogy a gyerekek a szüleik nevére kapnak telefont. én is vettem már cigarettát, pedig nem dohányzom. miért kell ezen ennyire meglepődni?
2008. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a kategória érvényessége már nem téma...
2008. szept. 10. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!