Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Körzeti rendőr elkapott, azt...

Körzeti rendőr elkapott, azt mondta nem fog feljelenteni, de picit félek. Elmagyarázná valaki nekem kicsit pontosabban, hogy is megy ez?

Figyelt kérdés

Szóval jöttem befele a falunak, 100at motorral, majd előztem egy autót (kis motorral). Pár kanyar után a faluban jött utánam a rendőr. 2 rendőr szált ki az autóból kik kérték az irataimat. Mondták, hogy 2-3 hete a legközelebbi város szélén lévő közúti ellenőrzés előtt ezzel a motorral valaki (Én) hirtelen lefékezett, majd záróvonalon megfordult és bent a városban is eléggé ment, előzött. Én ezt letagadtam, mondtam, hogy én ilyenről nem tudok... Közben az egyik rendőr egy kisebb jegyzőkönyvszerű valamiben egy lapra (amin már volt írás) felírta az adataimat. Elvette a jogosítványom, majd mondta üljek fel a motorra, mert a körzeti rendőr beszélni akar velem, jöjjek utánuk. (Ez előtt telefonált.) Körzeti rendőrnél végül is beismertem, hogy én voltam. Még mondott elég sok mindent. Mondta, hogy kint a falun kívül lehet neki nyakalni, de itt bent a faluba ésszel. Dolgok előtt mondta, hogy ez így kapásból 50-100ezres büntetés LENNE. Amire én vissza kérdeztem, hogy és végül is meg büntet? Valami hasonlót mondott rá, hogy ez egy büntetés. Majd lehajtottam a fejem és mondtam, hogy "uhhh". Látta rajtam, hogy eléggé beparáztam, mert azért nekem 50 ezer forint is sok, nem hogy 100 ezer. Közben mondott még pár szót. Vissza adta a jogosítványomat, annyit mondott, hogy ez most csak egy figyelmeztetés.


Ez volt a figyelmeztetés vagy ettől független feljelenthet? Vagy ahhoz kellett volna jegyzőkönyv, stb. ? Tartsak a dologtól? Mennyi idő max. amíg kijöhet egy feljelentés?


2010. márc. 17. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem lesz belőle semmi. MOST!!! De nagyon kézséges rendőröket fogtál ki azt hiszem. Ahogy mondták, lakott területen kivül próbálkozz. Bent nem csak magadra, de másokra is nagyon veszélyes lehetsz.
2010. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem derül ki mennyi idős vagy, feltételezem fiatal. Ha igy van akkor minden bizonnyal csak megrendszabályzott, magyarul picit beparáztatott hogy végre átéld mi lenne ha ő a szabályok szerint járna el.

Minden bizonnyal ismeri a szüleidet, anyagi helyzetükkel tisztában van - mondjuk egy mai magyar falun élő anyagi helyzetével tisztában lenni nem kell nagy bölcsesség - és csak igy szeretné elérni hogy fejezd be a száguldozást, szabálytalankodást.

Nem fog feljelenteni, de vedd komolyan amit mondott és legyen ez az utolsó ilyen sztorid, egyszerüen figyelj oda, benn a faluban vezess szabályosan.

2010. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerencséd volt, megúsztad egy figyelmeztetéssel. Ha nem volt trafi fotó ami bizonyítaná, nem valószínű hogy lenne belőle valami. Máskor csak finoman a motorral, mert legközelebb biztos lesz büntetés.
2010. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó volt a száguldozás.


Hétfőn is elkaptam bent a városban gyorshajtásért, akkor is megfogadtam. Az addig tartott míg becsuktam magam mögött a garázsajtót.


Ez most tovább is.

2010. márc. 17. 19:38
 5/9 A kérdező kommentje:

elkaptak*


Illetve, ott is megúsztam. Továbbra szabályosan fogok közlekedni. Bizony fiatal vagyok.

2010. márc. 17. 19:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk gyorshajtásért nem kaphattam volna semmit, mert nem trafipax vagy hasonlóba futottam bele, hanem elég disznómódon közlekedtem a városban, majd kiértem a 4 sávosra és ott egy picit akartam adni neki, de épp megállított a rendőr.
2010. márc. 17. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
persze te és a szabályok... megérdemelted volna, ha nem zavarna a kresz azt írja hogy smkp-nak 45!
2010. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
amikor meglett a jogosítványom engem is elkapott a rendőr gyalogátkelőhelyen való motorozásért (Mentem valami biciklis liba után, mikor észbekaptam meg ott állt az út túloldalán a rendőr) hát engem is megfenyegetett hogy elveszi a jogsim.... Szerintem jobb a békesség, vagy ha elég bátornak érzed magad, akkor ott a felcsapható rendszám, és ne kapjanak el... (ez a rosszabbik megoldás, mivel könnyen balesetet okozhatsz) én inkább maradnék a helyedben a szabályoshoz közeli motorozásnál. Legközelebb bevonja a jogsidat, én azt tenném. bocs.
2010. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem lesz legközelebb, mert ésszel fogok menni. És ez a fogadalom most nem a garázsajtó mögöttem becsukásáig tart.


Igen tudom, hogy megérdemeltem volna. Egypáran szerintem olyanok vagytok, hogy mindenről csak a motoros tehet, ez nem minden esetben igaz. Szerintem a vadbarmok előbb utóbb úgyis alulról szagolják az ibolyát. Az más kérdés, hogy magával sodorhat sajnos pár, vagy extrém esetben jó pár embert.

2010. márc. 17. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!