Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor ki fizeti a teljesítm...

Ilyenkor ki fizeti a teljesítményadót?

Figyelt kérdés
Veszek egy gépjárművet pl. december 29-én. Átíratásra csak január 4-én lesz időm. A régi tulaj fizeti a telj. adót, mert január 1-én az ő nevén volt a jármű vagy én mert dec. 29 lesz az adásvételiben?
2015. dec. 18. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

December 29-én X óra Y perctől az autó a te tulajdonodban lesz, az átíratásra kapsz 15 nap haladékot, de a kötelező biztosítást is azonnal meg kell kötnöd- szintén a te nevedre - annak befizetésre is van 30 nap haladék.

A teljesítményadóhoz a csekk majd valamikor februárban érkezik.

2015. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Akinek a kevén van jan1. -n

Okmány irodában kérdezd meg, hogy rögzítik e a tulajdonjog váltás pontos dátumot a rendszerben, mert ha igen akkor minden faxa, mivel az adót később küldik ki.

Remélem sok stadiont építenek belőle, hogy évente a semmiért 50ezreket kell fizetni!

2015. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint, gépjárműadó szempontjából, a korábbi tulajdonos bejelentésének időpontjától függ. [1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról II. 2. § (4)] ◄①


Neki, más jogszabály szerint [304/2009. (XII. 22.) Korm. rendelet 2. § (1)], 8 napon belül kell az illetékes hatóságnál – megfelelően dokumentálva – bejelentenie a tulajdonos változást. ◄②


Viszont, a gépjárműadó szempontjából [①], ha a 8 napot akár sokszorosan is meghaladja, de az átruházás évének utolsó napját követő 15 napon belül (tehát, legkésőbb január 15-én) megteszi a bejelentést, akkor a szerződés időpontját követő év első napjától nem minősül – az adott jármű vonatkozásában – adóalanynak. (Ez azt jelenti, hogy ha valaki, például, 2015. január 2-án adta el az autóját, és ezt 2016. január 15-én, pénteken, jelenti be a hatóságnak, akkor 2016. január 1-én már nem adóalanya az adott járműnek; azaz az adott jármű után 2016-ban nem kell gépjárműadót fizetnie. De, ha, például 2015. december 29-én fogja eladni és csak 2016. január 18-án jelenti be, akkor 2016-ban is neki kell fizetnie az adott jármű gépjárműadóját.)


Tehát, a kérdésre az a válasz (a kérdező vevő számára), hogy az eladó bejelentésének időpontjától függ; ezért lehet, hogy ő, lehet, hogy az eladó fogja 2016-ban fizetni.

2015. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!